Infostart.hu
eur:
364.22
usd:
311.14
bux:
133409.21
2026. április 29. szerda Péter
Nyitókép: Paks II. Atomerőmű Zrt.

Új orosz vezető a Paks II élén, Fehéroroszországból érkezik

Vitalij Poljanyin váltja a beruházás élén Alekszandr Mertent, aki szintén a paksi projekten dolgozik majd.

A Paks II. atomerőmű közvetlen építési szakaszba lépésével az eddigi igazgató Alekszandr Merten mint a fővállalkozó Atomsztrojexport (ASZE) vállalat projektigazgatója átadja projektvezetői megbízatását Vitalij Poljanyinnak. Az új vezető fogja irányítani az új atomerőművi blokkok építését, az építéshez szükséges anyagok és berendezések, valamint a terv- és kivitelezési dokumentáció biztosítását. Továbbra is Alekszandr Mertenhez tartoznak a stratégiai ügyek, beleértve a projektet érintő politikai, pénzügyi és jogi együttműködés koordinálását – tette közzé az ASZE.

Vitalij Poljanyin, az Atomsztrojexport vállalat alelnöke eddig a fehérorosz atomerőmű-építési projektigazgatója volt, amely 2023. november elején kezdte meg a kereskedelmi üzemet. Az új paksi projektigazgató 2023. november 20-án lépett hivatalba.

A szakember 1965. január 30-án született Volgográdban, 1989-ben végzett a Leningrádi Hajóépítő Főiskolán hőenergetikus automatizációs mérnökként. Az atomenergetikai iparban 1989-ben kezdett dolgozni a Kalinyini Atomerőműben elektrolakatosként, végül a hőenergetikai mérőautomatikai osztály helyettes vezetője volt 2009-ig. Ezután a Nyizsnij Novgorod-i Atomenergoprojekt vállalat technológiai folyamatok automatikus irányítási és elektrotechnikai igazgatóságát vezette. 2013-ban ugyanezen vállalat fióktelepét vezette, majd 2014-től a vállalat hőenergetikai ágazatának alelnöke volt a juzsnouralszki hőerőmű 2-es kiépítésének építésvezetőjeként. 2014 és 2016 között az Atomenergoprojekt alelnöke volt a novovoronyezsi atomerőmű 2-es kiépítés építésvezetőjeként, majd 2017 és 2018 között hasonló beosztásban a finnországi hanhikivi atomerőmű projekten dolgozott. 2018 és 2023 között a fehérorosz atomerőmű építési igazgatója volt az Atomsztrojekszport (ASZE) vállalat alelnökeként, 2023. november 20-tól a Paks II. atomerőmű építési projekt igazgatója, az ASZE alelnöke.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.04.29. szerda, 18:00
Szűts Ildikó
a Budapest Gyógyfürdői és Hévízei Zrt. vezérigazgatója
Ma alaposan felpörögnek az események a tőzsdéken - Mutatjuk, mire kell figyelni

Ma alaposan felpörögnek az események a tőzsdéken - Mutatjuk, mire kell figyelni

Pörögnek az események a tőzsdéken, az amerikai technológiai szektor tegnap megszenvedte, hogy lapinformációk szerint az OpenAI nem tudta teljesíteni belső bevételi és felhasználói céljait. A szektor emellett újabb teszt elé néz ma, hiszen többek között az Alphabet, az Amazon, és a Meta is ma teszi közzé első negyedéves számait. Ráadásul a Fed kamatdöntése is ma lesz, amin a piaci várakozások szerint tartani fogják a kamatszintet. Az iráni háborúról pedig még nem is beszéltünk, ahol továbbra is nagy a bizonytalanság a háború lezárása kapcsán, és lapértesülések szerint Donald Trump már a Hormuzi-szoros hosszabb távú blokádjára készül. Ráadásul az olajpiaci helyzet az is komplikálja, hogy az Egyesül Arab Emírségek tegnap bejelentette kilépését az OPEC-ből, a világ legnagyobb olajtermelőit koordináló szervezetből. A tőzsdéken eközben bizonytalanság látszik, a tegnapi amerikai esés után ma felemás hangulat volt jellemző az ázsiai piacokon, és Európában sincs határozott irány. Hasonló témákról is szó lesz következő befektetési konferenciánkon, május 12-én jön a Portfolio Investment Day 2026. Ne hagyja ki az év egyik legizgalmasabb befektetési eseményét! Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×