eur:
413.48
usd:
396.47
bux:
78741.84
2024. december 22. vasárnap Zénó
Nyitókép: Thanh Serious/Unsplash

Moszkva csapra verte a Carlsberg oroszországi érdekeltségét

A dánok szerint egyszerűen ellopták az oroszországi cégüket.

„Kétségbevonhatatlan tény, hogy az oroszok ellopták a cégünket, mi pedig nem engedjük meg, hogy ezt a legitimitás mögé elrejtsék” – jelentette ki Jacob Aarup-Andersen, a Carlsberg elnök-vezérigazgatója.

A hvg.hu cikke szerint régóta húzódó vitáról van szó, hiszen a dán sör igen népszerű Oroszországban, helyi leányvállalata, a Baltika nyolc főzdéjében összesen 8400 embert alkalmaztak. Az ukrajnai háború megkezdése után megkezdődött a huzavona a Carlsberg és az orosz állam között. Ezt az orosz állam brutális akcióval zárta le: saját kezébe vette a Carlsberg nyolc oroszországi sörgyárát, idén júliusban lecserélve az egész vezetést.

Moszkva előtte közölte, hogy a piaci érték feléért lenne hajlandók a cég átvételére, ezenkívül 10 százalékos tranzakciós adót is kirótt a Carlsbergre. A Baltika piacvezető a hatalmas országban, ahol tavaly – a háború ellenére – megkétszerezte a profitját. Júliusban aztán átvették a Baltikát. A dánokat kiseprűzték, és egy régi-új embert állítottak a Baltika élére: Tajmuraz Bollojev a Carlsberg megbízásából 1991 és 2004 között már vezette a céget Oroszországban.

A Carlsberg így futhat a pénze után, és egyre csekélyebb esélye van arra, hogy bármiféle kárpótlást kapna.

„Semmi köze sincsen a Carlsberg elnök-vezérigazgató állításának a valósághoz” – deklarálta Marija Zaharova, a külügy szóvivője. Szerinte „csak átmenetileg kerültek állami kézbe a részvények”.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×