Infostart.hu
eur:
356
usd:
306.29
bux:
130916.32
2026. május 26. kedd Evelin, Fülöp
Nyitókép: pixabay.com

Mélypontra zuhant a rubel árfolyama

A legutóbbi jegyzések szerint egy rubel már csak egy eurocentet ér.

Az orosz valuta mélyrepülése tavaly februárban, az ukrajnai háború kitörésekor kezdődött: akkor hirtelen egy amerikai dollárért 113 rubelt kellett adni a korábbi 80 körüli összeg helyett, majd pedig felugrott az árfolyam a 135-ös sáv fölé is március elején. Bár 2020 júliusára az árfolyam visszakapaszkodott az 50 rubel/1 dollár szintre, ez nem tartott sokáig.

Az ok az Oroszország ellen bevezetett gazdasági megszorítások, és az, hogy egy sor nyugati vállalat beszüntette ottani tevékenységét. Ezt tetézte a kőolaj árának folyamatos esése is.

A mostani árfolyamcsökkenés mögött is ugyanezeket az okokat sejtik az elemzők, megspékelve még azzal, hogy a Wagner-lázadás is megrántotta az árfolyamot, a további gyengülés felé lökve azt.

Forrás: Portfolio
Forrás: Portfolio (friss grafikon és további adatok kattintásra)

A szakértők szerint az is fokozza a rubel elértéktelenedését, hogy az orosz gazdaság mindinkább kénytelen átállni a haditermelésre. Az ukrajnai háborúban elvesztett fegyverek pótlása, valamint a háborús károk felszámolása pedig mind több állami forrást emészt fel.

Címlapról ajánljuk
A hokiválogatott újra bennmaradt az elitben – Majoross Gergely: előrébb tartunk, mint tavaly

A hokiválogatott újra bennmaradt az elitben – Majoross Gergely: előrébb tartunk, mint tavaly

A magyar férfi jégkorong-válogatott egy győzelemmel és hat vereséggel zárta az A csoportos világbajnokság csoportkörét, és jövőre sorozatban harmadszor szerepelhet a legjobbak között. A szövetségi kapitány szerint idén már sokkal előrébb tartottak, mint tavaly. Ez a lőtt gólok számában és az érettebb döntésekben is megnyilvánult – erről beszélt az InfoRádióban Majoross Gergely, aki azt is mondta, az a cél, hogy folyamatosan közelítsenek az elit vb csapatainak szintjéhez.

Interpellációk: fenyegetésekről is szó volt a parlamentben

A közjogi méltóságok miniszterelnök általi lemondásra történő felszólításáról, a migrációs paktumról, illetve a mindennapos iskolai testneveléssel kapcsolatban is interpellálták a képviselők a kormány tagjait kedden az Országgyűlésben.
inforadio
ARÉNA
2026.05.27. szerda, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója
Zelenszkij kitüntette Karácsony Gergelyt

Zelenszkij kitüntette Karácsony Gergelyt

Karácsony Gergely főpolgármester Kijevben vette át a Savior City díjat Volodimir Zelenszkij ukrán elnöktől, amelyet Budapest az Ukrajna és az ukrán menekültek támogatásáért kapott. A kitüntetést olyan városoknak ítélik oda, amelyek kiemelkedően sokat tettek Ukrajna megsegítéséért a háború kitörése óta. Karácsony kiemelte, hogy Budapest adományokkal, műszaki eszközökkel támogatta testvérvárosait, Beregszászt és Kijevet, valamint segítette a menekültek ellátását. Az ukrán elnök beszédében külön méltatta, hogy Budapest szembement az előző kormány külpolitikájával, és reményét fejezte ki az új magyar kormánnyal kialakítandó partneri viszony iránt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×