Infostart.hu
eur:
363.84
usd:
311.62
bux:
148659.81
2026. augusztus 19. szerda Huba
SZÉP-kártyák
Nyitókép: Magyarország kormánya

Vacsorázzon ma este egy nagyot – éjfélkor lejár a SZÉP-kártya egyik fontos határideje

A 2022. október 15-ig feltöltött összegeket 2023. május 31-ig lehet tehermentesen felhasználni utána 15 százalékos díj terheli.

A SZÉP-kártyán lévő összeget január 1. óta szinte bármire fel lehet használni, legyen szó szálláshelyről, vendéglátásról vagy szabadidős tevékenységről.

Korlátozás viszont, hogy május 31-ig lehet teljes összegben felhasználni a SZÉP-kártyán lévő összegeket

A kormány korábbi döntése szerint a SZÉP-kártyán 2022. október 15-ig jóváírt összegeket 2023. május 31-ig lehetséges teljes összegben felhasználni, ezt követően 15 százalékos díj terheli a „bennragadt” összegeket.

Ahogy azt korábban megírtuk a 2022. október 15. után jóváírt összegek a feltöltéstől számított legalább egy évig használhatók fel díjterhelés nélkül.

Címlapról ajánljuk

„Fura urak” és felszabadulás – Tarr Zoltán állami és miniszteri díjakat adott át

Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter állami és miniszteri díjakat adott át a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumban augusztus 20. alkalmából szerdán.
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
Oldalaztak az amerikai indexek, nem szárnyalt, egyenesen kilőtt a Moderna

Oldalaztak az amerikai indexek, nem szárnyalt, egyenesen kilőtt a Moderna

Az elmúlt hetek optimizmusa után ismét elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, a befektetők a magas kötvényhozamok és az olajár emelkedése miatt aggódnak, miközben különösen nagy nyomás nehezedik a technológiai részvényekre. A tegnapi amerikai esést ma Ázsiában is komoly eladási hullám követte, Európában pedig oldalazást láthatunk.  Délután az amerikai pénzügyminisztérium bejelentette, hogy növeli a hosszúoldali kötvények visszavásárlását, erre pedig nagyot ugrottak a fémek és a tőzsdék, emellett pedig a dollár is nagyobbat gyengült és a kötvényhozamok is csökkenni kezdtek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×