A cég azt írta a közösségi oldalán, hogy "az utóbbi napokban megjelentek olyan hirdetések, befektetésre vonatkozó felhívások, melyeket a Mol nevével visszaélve csalók indítottak".
A hirdetés az egyik legnagyobb videómegosztón érkezett az egyik kollégánkhoz. Azt kínálja, hogy a Mol "megosztaná sikereit a magyarokkal". Ha kattint az ember, akkor egy hamis Mol-oldalra, valamint egy közbeékelt lépéssel az egyik legnagyobb magyar hírportál látszólagos cikkére is eljut. A dizájn laikus számára hihető, de az url már mindkét esetben gyanús kell legyen, mert az láthatóan nem egyezik a képeken látható cégek nevével. Semmi esetre sem az adott hírportál közismert neve az, és nincs köze a Molhoz sem.
Tapasztalataink szerint, ha végigvittük volna az "ajánlásokat", akkor akár illetéktelenek kezébe is kerülhettek volna az adataink.
Nem véletlen, hogy a Mol azt is írja a hivatalos Facebook-oldalán, hogy "szeretnénk felhívni a figyelmet arra, hogy az ilyen jellegű hirdetések, ajánlatok mögött nem a Mol áll, ezekhez az aktivitásokhoz, ajánlatokhoz vállalatunknak nincs köze".
Az esetről tudomásunk van, egyúttal megtettük a megfelelő lépéseket, melyekkel fellépünk az internetes csalók ellen - zárul a közlemény.