eur:
411.21
usd:
392.84
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Deutsch Tamás, a Fidesz európai parlamenti delegációjának vezetője felszólal az Európai Unió jövőjével kapcsolatosan képviselendő magyar álláspontról szóló vitában az Országgyűlés rendkívüli plenáris ülésén 2022. június 28-án.
Nyitókép: Bruzák Noémi

Deutsch Tamás: Orbán Viktor nem tudta megóvni Európát az önsorsrontástól

A Fidesz európai parlamenti képviselője Nagykátán tartott lakossági fórumot, ahol a szankciós politikáról beszélt.

Deutsch Tamás a fórumon arról beszélt, hogy a magyar kormány miért tartja elhibázottnak az Európai Unió Oroszországgal szembeni szankciós politikáját – írja a Telex.hu.

A fórum előtt Deutsch a 444 kérdésére azt mondta, Orbán Viktor miniszterelnök a kőolajembargóra vonatkozó kivétel elérésével „meg tudta védeni az eminens magyar érdekeket, de nem tudta megóvni Európát egy önsorsrontó döntéstől”.

Mint mondta, az orosz kőolajra kivetett EU-s szankció súlyos következményekkel járt az európai gazdaság szempontjából.

„Ez a negatív következmény érződik Magyarországon is.

Tehát a katasztrófától meg tudtuk óvni magunkat, a súlyos negatív következményektől pedig sajnos nem”

– mondta.

Deutsch Tamás szerint a háború csak fegyverszünettel, majd béketárgyalással és valamilyen megállapodással fejezhető be. „2014-ben (a Krím orosz megszállása és annektálása után) Franciaország, Németország, maga az Európai Unió kőkemény diplomáciai lépéseket tett, tárgyalásokat kezdeményezett, és ennek megállapodás lett a vége. (…) Tehát nyolc esztendővel ezelőtt az Európai Unió erre képes volt erre, (…) most miért nem tudja ezt tenni az Európai Unió?” – mondta.

Azt ugyanakkor már nem tette hozzá, hogy az akkori harci cselekményeket többé-kevésbé lezáró minszki egyezmények előzménye az volt, hogy az ukrán haderő 2014 augusztusában és szeptemberében súlyos, döntő vereséget szenvedett az ilovajszki csatában.

A politikus a kétórás fórumon leszögezte, hogy „minden félreértés elkerülése végett” elítéli Oroszországot és a háborút. Az EP-képviselő szerint az EU-s szankciókkal valójában csak az amerikaiak és a kínaiak nyernek.

Szerinte Orbán Viktor addig nem szavazta meg a szankciókat, amíg a kormány ki nem harcolta, hogy kedvezményt kapjon például az olajembargó terén.

Ahhoz viszont Magyarországnak nem volt elég ereje, hogy a többi 26 uniós országot eltántorítsa a rossz döntéstől, ami végül is közvetve minket is sújt – vélekedett Deutsch Tamás.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×