eur:
407.57
usd:
358.31
bux:
87106.98
2025. április 16. szerda Csongor
Nyitókép: Unsplash.com

Komoly mérföldkőhöz érkezett az Apple

Megelőzte az Androidos készülékeket, és már az Egyesült Államokban használt okostelefonok több mint felét teszi ki

A Counterpoint Research adatai szerint az 50 százalékos határértéket – az iPhone 2007-es indulása óta a legmagasabb piaci részesedést – először a júniusban zárult negyedévben sikerült átlépni. A Google Android operációs rendszerét használó, a Samsung és a Lenovo által vezetett mintegy 150 készülék adta a fennmaradó részt – írja a Portfolio a Financial Times alapján.

„Az operációs rendszerek olyanok, mint a vallások - soha nem változnak jelentősen. De az elmúlt négy évben következetesen az Androidtól az iOS irányába történt elmozdulás” – nyilatkozta Jeff Fieldhack, a Counterpoint kutatási igazgatója. Ez egy nagy mérföldkő, amelyet a világ más gazdag országaiban is megismétlődhet – tette hozzá.

A számok alapját a használatban lévő okostelefonok, az úgynevezett „aktív telepített bázis” jelenti, amit az Apple pénzügyi vezetője, Luca Maestri „a vállalat motorjának” nevezett a júliusi gyorsjelentés során. Ez egy szélesebb és jelentősebb kategória, mint az új telefoneladások – ami negyedévről negyedévre ingadozik –, mert figyelembe veszi azokat a milliókat, akik a használt telefonok piacán keresztül kerültek az Apple ökoszisztémájába.

A lap mások mellett arra is kitér, hogy az Android-alapú okostelefonok először 2008-ban kerültek forgalomba, egy évvel az iPhone debütálása után, és az NPD Group adatai szerint 2010-ben megelőzték az iOS telepített bázisát. Az azt megelőző három évben az Apple-nek soha nem volt 50 százalékhoz közeli piaci részesedése, mivel az eladásokat a Nokia, a Motorola, a Windows és a BlackBerry uralta.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.17. csütörtök, 18:00
Porogi András
történész, a Toldy Ferenc Gimnázium igazgatója
Mélyvörösben Amerika - Ütik a papírokat a Fed elnökének szavai után

Mélyvörösben Amerika - Ütik a papírokat a Fed elnökének szavai után

Az ázsiai piacokon ma többnyire esést láttunk, miután a vártnál erősebb kínai GDP-adatot beárnyékolták az USA és Kína közti kereskedelmi feszültségek a vámok miatt. Ami az európai piacokat illeti, itt is negatív hangulatban indult a kereskedés, majd a Kína állítólagos tárgyalási hajlandóságával kapcsolatos hírek után némileg javulni kezdett a hangulat. A piacra a chipszektorból érkező hírek is nyomást helyeznek, az ASML rendelésállománya alulmúlta a várakozásokat, az Nvidia pedig az újabb amerikai exportkorlátozások miatt esik ma nagyot. Az amerikai piac a Fed elnökének, Jerome Powellnek a szavaira tovább zuhant este. Május 8-án lesz a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánk, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag-, kripto-, ingatlan- vagy műtárgypiacról. Információ és jelentkezés.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×