eur:
411.68
usd:
395.29
bux:
79551.8
2024. november 24. vasárnap Emma
Munkások dolgoznak az orosz földgázt Ukrajna és Lengyelország megkerülésével Németországba szállító Északi Áramlat-2 gázvezeték fogadóállomásánál a németországi Lubminban 2019. március 26-án. Finnország partvidékénél 2018 szeptemberében kezdődött meg az Oroszországot Németországgal összekötő földgázvezeték tengeri szakaszának lefektetése. Az Északi Áramlat-2 egy 9,5 milliárd eurós projekt, amelynek keretében két új, összesen évi 55 milliárd köbméter szállítási kapacitású vezetékkel bővítik a Balti-tenger fenekén húzódó Északi Áramlatot, amelynek vezetéke az oroszországi Viborgból indul és a németországi Greifswald mellett fekvő Lubminnál éri el a német partot. A gázvezetékből már 600 kilométert, a teljes hossznak mintegy a felét már lefektették.
Nyitókép: MTI/EPA/Clemens Bilan

Döntő, és Moszkvát felháborító húzásra készülhet Németország az Északi Áramlat 2-vel

A Der Spiegel tudni véli, hogy a hálózatról leválasztva, cseppfolyósított gáz szállítására használnák a jövőben a németek a gázvezetéket. Forrást nem jelöltek meg az értesülés mellett.

Az orosz álláspont szerint ha ez történik, ügyvédek elé kerülhet az ügy. A Gazprom annak érdekében építette ki az Észak Áramlat 2 névre hallgató vezetéket, hogy megduplázhassa a Németországba szállított gáz mennyiségét.

A vezetékrendszert ugyanakkor nem vették már használatba, miután a két ország között az ukrajnai háború kezdete előtt feszültté vált a viszony. Olaf Scholz kancellár szerint nem is fogják már igénybe venni azt, írja a Reuters.

Az Oroszországból Németországba érkező gáz mennyisége hétről hétre csökken,

a németek pedig keresik azokat a megoldásokat, amelyekkel a kialakult vészhelyzetben LNG-hez tudják juttatni gazdaságukat.

Németország négy speciális szállítóhajót bérelt, hogy a tengeren alakíthassa át a cseppfolyós LNG-t gázzá, és azt a szárazföldi csővezetékrendszerekbe táplálhassa. Egy balti-tengeri betöltőhellyel szeretnék bővíteni kapacitásukat, kiegészítve a Wilhelmshavenben és az északi-tengeri Brunsbüttelben található hasonló komplexumokat.

Kelet- és Dél-Németország különösen függ az orosz vezetékes gáztól, a diverzifikáció előnyös lenne számukra a Der Spiegel szerint. A szárazföldi vezetékeket, amelyek az Északi Áramlat 2 részeként gázt szállítottak volna, így újra lehetne hasznosítani.

Címlapról ajánljuk
Tizenhárom év után ismét lesz Magyar Filmszemle újításokkal és nagy meglepetésekkel

Tizenhárom év után ismét lesz Magyar Filmszemle újításokkal és nagy meglepetésekkel

Nyolc kategóriában összesen tizenhat díjat adnak át a februári filmfesztiválon. Muhi András, a Magyar Filmművészek Szövetségének elnöke az InfoRádióban elmondta: ismét versenyfesztivál lesz a Magyar Filmszemle, melyen szakmai különdíjak is gazdára találnak, továbbá az információs és panoráma szekcióban olyan alkotásokat is levetítenek, melyek rendezői nem kívánnak benevezni a versenybe, de a szakma véleményére kíváncsiak.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×