eur:
411.68
usd:
395.29
bux:
79551.8
2024. november 24. vasárnap Emma
A Mobil Hofherr Albert utcai üzemanyagtöltő-állomása Budapesten 2021. november 15-én. A kormány ettől a naptól 480 forintban maximálta a benzin és a gázolaj literenkénti árát három hónapra, a döntést ezt követően vizsgálják felül.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Árstop – Kitalálták, hogyan menthetnék meg a benzinkutakat

A vállalkozók javaslatokat tettek az innovációs tárca asztalára.

Kárenyhítő juttatással, kamatmentes hitellel vagy adó- és járulékkedvezménnyel is csökkenthetnék az üzemanyagárstop negatív hatásait a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) javaslata szerint.

A VOSZ a benzinkutasok képviselőivel hétfő reggel megkezdte az egyeztetést a lehetséges megoldási módokról az Innovációs és Technológiai Minisztériummal (ITM) – mondta érdeklődésünkre a szervezet főtitkára, Perlusz László.

"Ezeknek a javaslatoknak a lényege arra irányul, hogy ne csak a benzinkutasok, a kiskereskedők vállalják a mostani ármaximálás terheit.

Nem vitatjuk, hogy az intézkedésre szükség van, elfogadjuk, hogy ez az infláció elleni küzdelem egyik szükségszerű, kényszerű lépése, elfogadjuk a társadalmi szükségeszerűséget is.

De arra próbálunk a tárgyalásokon rávilágítani, hogy ha így marad a helyzet, abba a kisvállalkozások belerokkannak" – fogalmazott Perlusz László.

A részleteket tekintve a javaslatok a következők:

  • meg kell vizsgálni az áfa- és jövedékiadó-kivetés szerkezetét
  • az érintett magyar vállalkozói kört valamilyen kárenyhítő juttatásban kell részesíteni a veszteség, az árbevétel vagy a forgalmazási mennyiség arányában vagy településnagyságra vonatkozóan
  • meg kell vizsgálni, hogy a nagykerárhoz igazodjon a kiskerár
  • kedvezményes pénzügyi lehetőségek: kedvező kamatozású vagy kamatmentes hitel
  • a piaci bizonytalanság csökkentése: döntés arról, hogy mi lesz az árstoppal három hónap múlva, illetve ki milyen terheket visel akkor

Ha ezek a kérdések mind tisztázódnak, kialakulna, hogy milyen viszonyok között kell eldönteni, hogy a kutas vállalkozók folytatják-e a tevékenységüket vagy sem – mutatott rá Perlusz László.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

A lehetséges tárgyalások előtt várható a háború legrosszabb szakasza – mondta az InfoRádióban a biztonságpolitikai szakértő, miután Ukrajna nyugati rakétákat lőtt ki Oroszországra, az pedig minden korábbinál keményebb válaszlépésekkel fenyegetőzik, sőt egyet már végre is hajtott Dnyipro városával szemben.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Ki tudják-e gazdálkodni a cégek a béremelést? Megszólaltak a munkáltatók

Ki tudják-e gazdálkodni a cégek a béremelést? Megszólaltak a munkáltatók

A 3 éves bérmegállapodást egyszerre tartja ambiciózusnak és a munkavállalók szempontjából kompenzációnak a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége. A munkaadói oldal kigazdálkodhatónak tartja 2025-re az egyszámjegyű minimálbér- és garantált bérminimumemelést, de azt azért jelezték, hogy főleg a kisebb vállalkozásoknál igencsak sok cég szűnt meg az elmúlt 2 évben. Szerintük egyértelműen a kisebb vállalatok voltak ennek az időszaknak a vesztesei. A munkaadói oldalon úgy látják, hogy a magyar piac elsősorban a termelékenység növelésével tudná jobban megtartani a munkaerőt, nem pedig a jelentős minimálbéremeléssel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×