eur:
411.2
usd:
392.55
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Nyitókép: Pixabay

Egyre komolyabban veszi a tőzsdézést a magyar lakosság

Az OTP-részvény sokak vágyainak netovábbja, a teljes lakossági értékpapír-állomány is felfoghatatlan léptékű.

Megjött a tőzsdézési kedv a magyar lakosság körében, már rekordot jelentő 800 milliárd forint fölött jár a hazai részvényben tárolt vagyon. Aki bízik az OTP részvényében, jól jár - írja a Napi.hu.

A jegybank adatai szerint a háztartások teljes értékpapír-állománya már több mint 14 ezer milliárd forintnyi, csak februárban 150 milliárd forinttal nőtt a kisbefektetői étvágy. Csak a második hónapban 11,2 milliárd forintnyi friss megtakarítással szálltak be a tőzsdébe. Ebből 7,6 milliárd bankpapírokba került.

Nem pénzügyi vállalatok részvényeiben 492,1 milliárd forintot tartottak a kisbefektetők februárban, egyéb vállalatok részvényeiben pedig 17,8 milliárd forintjuk volt.

Bankpapírokban 293,8 milliárd forint megtakarításuk volt, ami történelmi rekord.

Tavaly tavasszal több mint 91 milliárd forintért zsákoltak be bankpapírt a kisbefektetők, míg októberben, novemberben és decemberben, amikor a tőzsdén szárnyalni kezdtek, bő 66 milliárd forintnyit adtak el, hogy realizálják a profitot. Azokban a hónapokban összesen csaknem 100 milliárd forintot kerestek a kisbefektetők a bankpapírokon.

A MÁP Pluszt övező kedvről ITT írtunk részletesebben.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×