eur:
409.78
usd:
360.71
bux:
84947.5
2025. április 13. vasárnap Ida
Nyitókép: boeing.com

Nagy pofont kaphat a Boeing

A Szövetségi Légügyi Hivatal (FAA) szerint a repülőgépgyártó hibás alkatrészeket szerelt mintegy 130 Next Generation 737-esbe.

A Szövetségi Légügyi Hivatal (FAA) a Reuters tudósítása szerint azzal gyanúsította meg a chicagói székhelyű repülőgépgyártót, hogy nem volt képes megfelelően ellenőrizni, hogy egyes beszállítóitól megfelelő minőségű alkatrészek érkeznek-e. A hatóság szerint a Boeing az után is beépített ilyen alkatrészt, hogy a tudomására jutott a hiba - írta az airportal.hu.

A Boeing, miután FAA-nek benyújtotta egy-egy gép végleges légialkalmassági engedélyéhez szükséges papírokat, leszögezte, egyes alkatrészeket nem használhatnak, mert a beszállító nem megfelelő minőségben szállította le azokat.

  • A Boeing azt közölte a hírügynökséggel, hogy tudnak a hibáról és szorosan együttműködnek a hatósággal.
  • A gyártó szerint nem kaptak az üzemeltetőktől olyan jelzéseket, amelyek ennek a sínnek a hibájára vezethetők vissza.

Az érintett részegység egy sín, aminek a szárny belépőélén lévő orrsegédszárny mozgatásában van szerepe. A hibás alkatrész miatt az orrsegédszárny sérülést okozhat a repülőgépnek, vagy veszélyeztetheti a landolást.

Címlapról ajánljuk
Ha beindul a 4iG martonvásári műholdgyára, az iparág fontos szereplője lehet

Ha beindul a 4iG martonvásári műholdgyára, az iparág fontos szereplője lehet

Évente akár száz nagyobb méretű műhold gyártására is képes lesz a 4iG Csoport REMTECH Űrtechnológiai Központja. A létesítmény bokrétaünnepsége a hét elején volt, a gyártást pedig a tervek szerint 2026-ban kezdhetik majd el Martonvásáron – mondta az InfoRádióban a REMRED Zrt. technológiai igazgatója, Zábori Balázs.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.14. hétfő, 18:00
Magyar Levente
a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×