eur:
411.22
usd:
392.73
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Nyitókép: Pixabay

Vesszük az okostelefont, mint a cukrot

Már meghaladja a 6 milliót az okostelefont használók száma Magyarországon - derül ki az eNet kutatásából. A legtöbb készüléken androidos operációs rendszer fut.

Az eNET szeptemberben publikált, májusi adatokat tartalmazó kutatásából kiderült, hogy ma a felnőtt magyar internetezők körében 89 százalékos az okostelefon-penetráció, ez a réteg pedig önmagában 5,3 millió felhasználót jelent - a piacot több kutatócég bevonásával szondázó Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) azonban már 2018. végén is ennél több, mintegy 5,5 millió okostelefon-felhasználóval számolt, a 14 éves kor feletti teljes lakosságra levetítve. A HWSW szakportál szerint átléphette a 6 milliós határt a magyarországi okostelefon-felhasználói bázis mérete.

Az eNET kutatása szerint az emberek 71 százaléka szinte soha nem kapcsolja ki okostelefonját, 55 százalék pedig éjszaka is maga mellett tartja.

A magyarországi okostelefon-felhasználók egynegyede a mosdóra menet sem tud elszakadni a készüléktől

- derül ki a felmérésből.

A Magyarországon használt okostelefonok

  • 85 százalékán fut Android operációs rendszer,
  • 11 százalékán iOS található,
  • 3 százalékon Windows Phone.

A márkaösszetételt tekintve a hazai piacvezető továbbra is a Samsung (34%), a második a kínai Huawei (23%), a harmadik pedig az Apple (11%). A maradék 32%-on különböző, kizárólag androidos gyártók osztoznak. Az eNET kutatása utal rá, hogy a gyártók erőviszonyát már rövid távon befolyásolhatja a Huaweit sújtó amerikai kereskedelmi embargó, melynek kimenetele és hatásai egyelőre nehezen jósolhatók meg.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Az orosz invázió okozta pusztító gazdasági visszaesés ellenére Ukrajna 2023-ban figyelemre méltó ellenállóképességet mutatott, a gyászos 2022-es év után a GDP-je 5,3%-kal nőtt. Ugyanakkor a háború hosszú távú hatásai súlyosak: a költségvetési kiadások drasztikus emelkedése mellett a szociális, egészségügyi és oktatási források csökkenése demográfiai problémákhoz vezethet. Az EU és más nemzetközi partnerek támogatása kulcsfontosságú Ukrajna újjáépítéséhez, amelynek költségei a Világbank szerint elérhetik a 486 milliárd dollárt. A rekonstrukciós beruházások nemcsak Ukrajna talpra állását segíthetik, hanem stratégiai előnyöket hozhatnak az EU számára is, különösen a zöldenergia és az agrárszektorok terén – írja elemzésében a Vienna Institute for International Economics Studies (WiiW).

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×