Infostart.hu
eur:
386.39
usd:
331.82
bux:
118863.12
2026. január 14. szerda Bódog
Az amerikai Serena Williams a cseh Karolina Pliskova ellen játszik az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság női egyesének negyeddöntőjében Melbourne-ben 2019. január 23-án. Pliskova 6-4, 4-6, 7-5 arányban győzött.
Nyitókép: MTI/EPA/AAP/Hamish Blair

Kiderült, ki a legjobban kereső női sportoló

Sorozatban a negyedik évben lett Serena Williams amerikai teniszező a legjobban kereső női sportoló.

A Forbes gazdasági magazin összeállítása szerint a 23-szoros Grand Slam-bajnok 29,2 millió dollárral (8,5 milliárd forinttal) áll a lista élén úgy, hogy 4,2 milliót gyűjtött be a tornák pénzdíjaiból.

A második helyen a japán teniszező, Oszaka Naomi található, köszönhetően annak, hogy a tavalyi listához képest egyéb bevételei jelentősen növekedtek. Oszaka azt követően lépett előre, hogy már kétszeres GS-győztes: tavaly megnyerte a US Opent, idén az Australian Opent, így nemcsak a pénzdíja emelkedett, hanem az egyéb bevételei is, méghozzá a becsült 1,5 millió dollárról 16 millióra.

Oszaka azonban még így sem fért fel a Forbes százas sportolói listájára, amelyen a 63. helyezett Serena Williams az egyetlen nő. Azt a listát a Barcelona argentin labdarúgója, Lionel Messi vezeti 127 millió dollárral.

A női top 15-ben mindössze hárman vannak a teniszvilágon kívülről: Alex Morgan amerikai labdarúgó 250 ezer dolláros fizetésével, illetve 5,5 millió egyéb jövedelmével (12.), Pusarla Venkata Sindhu indiai tollaslabdázó (holtversenyben a 13.) és Ariya Jutanugarn thaiföldi golfozó (15.)

A Forbes a 2018. június 1-től idén június 1-ig szerzett jövedelmeket vette számításba.

Címlapról ajánljuk
Andrej Babiš részleteket árult el a lőszer-kezdeményezésről, Petr Fiala őrjöng

Andrej Babiš részleteket árult el a lőszer-kezdeményezésről, Petr Fiala őrjöng

Éles politikai vita bontakozott ki Csehországban az Ukrajnának szánt lőszerszállítások miatt. A jelenlegi miniszterelnök, Andrej Babiš azt állítja: a korábbi kormány több száz milliárd koronányi fegyverüzletet bonyolított le úgy, hogy erről sem a parlament, sem a közvélemény nem kapott világos tájékoztatást. Petr Fiala volt kormányfő viszont azzal vádolja Babišt, hogy felelőtlen nyilatkozataival emberek és cégek biztonságát veszélyezteti.

Elemzők a kampányról és a siker útjáról: nagy a különbség a pártok stratégiája, de akár a támogatottsága között is

A kampány intenzív lesz, a választási részvételi hajlandóság pedig kulcsfontosságú – mondták az InfoRádió Aréna című műsorának vendégei. Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója és Závecz Tibor, a ZRI Závecz Research vezetője ismertette a legfrissebb pártszimpátia-kutatásokat, arról is szó volt, milyen témák befolyásolhatják leginkább az április 12-i országgyűlési választás eredményét. Értékelték a pártok online és offline jelenlétét is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×