Infostart.hu
eur:
363.02
usd:
313.75
bux:
150552.7
2026. augusztus 16. vasárnap Ábrahám
Önvezető autót tesztelnek a thyssenkrupp budapesti fejlesztőközpontjának szakmai nyílt napján a zsámbéki Drive Campen 2018. június 21-én.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

A magyar autópályákat is felkészítik az önvezető járművek megjelenésére

A Magyar Közút az osztrák és a szlovén autópálya kezelő társaságokkal készül az önvezető járművek megjelenésére.

Együttműködési megállapodást írtak alá a Magyar Közút Nonprofit Zrt., valamint az osztrák és a szlovén autópálya kezelő társaságok vezetői, hogy segítsék egymás munkáját az együttműködő, hálózatba kapcsolt és önvezető járművek megjelenésére való felkészülésben - közölte a Magyar Közút hétfőn.

A megállapodás részeként a projektben részt vevő szakemberek megosztják tapasztalataikat, tevékenységüket összehangolják munkájuk során.

A társaságok közötti együttműködés olyan területekre koncentrál, mint például a forgalomszabályozás, a kommunikációs technológiai megoldások vagy a tesztelésre vonatkozó jogi környezet kialakítása.

A közleményben felidézték, hogy a zalaegerszegi járműipari próbapálya önvezető járművekkel kapcsolatos, határokon átnyúló tesztjeinek végrehajtása kapcsán ötszintű regionális együttműködés indult el. A kormányzati, a kutatóintézeti, valamint a szakmai szervezetek, illetve a tesztpályák közötti együttműködés mellett fontos, hogy a valós körülmények közötti teszteknek helyet biztosító közútkezelők is aktívan részt vegyenek a folyamatban és ezáltal fel tudjanak készülni az átalakuló igényekre, elvárásokra.

A partnerek közötti együttműködés az elmúlt időszakban végrehajtott, illetve a folyamatban lévő közös projektek keretein belül eddig is intenzív volt, és elsősorban a járművezetők számára nyújtott szolgáltatások fejlesztésére, illetve az országhatárokon átnyúló forgalmi események kezelésére koncentrált.

Tavaly elindult az automatizált adatcsere és a webkamera képek cseréje a partnerek között,

ezek a társaságok információs felületein a közeljövőben meg fognak jelenni - jelezte a Magyar Közút.

Címlapról ajánljuk
Tömegszerencsétlenség az M3-ason, sokan meghaltak a buszbalesetben
cikkünk frissül

Tömegszerencsétlenség az M3-ason, sokan meghaltak a buszbalesetben

Több ember is életét vesztette az M3-as autópályán szombatról vasárnapra virradó éjszaka történt buszbalesetben – közölte a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.
inforadio
ARÉNA
2026.08.17. hétfő, 18:00
Baranya Sándor
egyetemi docens, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Vízépítési és Vízgazdálkodási Tanszék vezetője
Orosz drónokat fogtak el egy NATO ország légterében, drónesőt zúdított Ukrajna Moszkvára - Híreink az orosz-ukrán háborúról vasárnap

Orosz drónokat fogtak el egy NATO ország légterében, drónesőt zúdított Ukrajna Moszkvára - Híreink az orosz-ukrán háborúról vasárnap

A szombati nap folyamán Ukrajna a háború egyik legsúlyosabb csapását mérte Oroszországra. Csapást mértek többek között Moszkvára és az orosz űrügynökség, a Roszkozmosz Nyizsnyij Novgorod megyében található repülőterére is. Szombat estétől kijev folytatta a csapásokat és több száz drónt zúdított az orosz fővárosra. Az orosz külügyminisztérium a hétvégén magyarázatot kért Washingtontól és Ankarától miután a hírek szerint jelentős mennyiségű, Törökországban tárolt amerikai fegyvert és lőszert adnának át Ukrajnának. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború híreivel vasárnap.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×