Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 20. szombat Teofil
Nyitókép: Pixabay.com

Fizetések Magyarországon: durva budapesti fölény

A Közép-Dunántúlon nagyot ugrottak a bérek, de a fővárosi 272 300 forintos fizetéssel még nem versenyeznek. A pénzügyi szektorban már 400 ezer forint fölött jár az átlagos kereset. Apró jel, hogy a növekedési ütem országosan megtorpant.

2018 első felében a teljes állásban lévők átlagosan bruttó 324 400 forintot kerestek, ez 11,9 százalékkal több, mint egy éve - derül ki a KSH 24.hu-n megjelent friss adataiból. A nettó átlag a családi adókedvezményt is figyelembe véve 224 300 forint.

A reálkereseteknél azonban megtört a lendület: 2014 óta először nőttek kevesebbel, mint egy évvel korábban, a 2017-es 10 százalékos növekmény után idén 0,6 százalékkal kisebb látható.

A növekedés motorja a Dunántúl középső részén van,

ám annak ellenére, hogy a budapesti béremelkedési ütem elmarad az országos átlagétól, a főváros emelkedik ki a mezőnyből a fizetéseket tekintve:

átlagosan nettó 272 300 forintot lehet keresni a fővárosban - ez több mint 100 ezer forinttal magasabb érték, mint az észak-alföldi.

A legjobb fizetéseket változatlanul a pénzügyi szolgáltatások szektorából lehet hazavinni (411 ezer forint), de az információ és a kommunikáció területén sincs ok a panaszra (374 ezer forint). A legkevesebbet továbbra is a szálláshely-szolgáltatásban, a vendéglátásban és a humán-egészségügyi, szociális ellátásban dolgozók kerestek, a 138 ezer és a 141 ezer forintos nettó bérük az átlagnál 36, illetve 35 százalékkal volt alacsonyabb.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: már újabb oka is van a háborúra az uniós országoknak, mert odatették a pénzüket Ukrajnába

A Digitális Polgári Körök által szervezett háborúellenes gyűlések közül a legnagyobbra került sor Szegeden szombaton, a Lázár János országjárásának szegedi programjával összekötött eseményen felszólalt a kormányfő is. Arról beszélt, hogy 2026 az utolsó választás az európai háború előtt, a szankciók és a háború 20 milliárd eurót vett el Magyarországtól, a javító-nevelő intézetek most nem jól működnek, a büntetés-végrehajtás alá kell rendelni őket.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
Olajfúrótornyot találtak el az ukrán drónok, ma folytatódnak a béketárgyalások - Háborús híreink szombaton

Olajfúrótornyot találtak el az ukrán drónok, ma folytatódnak a béketárgyalások - Háborús híreink szombaton

Folytatódnak a háború lezárását célzó tárgyalások: Vlagyimir Putyin orosz elnök különmegbízottja, Kirill Dmitrijev szombaton Miamiban találkozik Donald Trump amerikai elnök küldöttével, Steve Witkoffal, valamint Trump vejével, Jared Kushnerrel- - írta a Reuters. Orosz ballisztikus rakéták csapást mértek Odessza Pivdennij kikötőjére, legalább hét ember meghalt, tizenöt megsebesült. Ukrajna arról számolt be, hogy a drónjaik találatot értek a Lukoil tulajdonában lévő Filanovszkij olajfúrótornyon, valamint egy katonai járőrhajón a Kaszpi-tengeren.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×