Infostart.hu
eur:
364.52
usd:
316.16
bux:
146688.57
2026. augusztus 2. vasárnap Lehel
Az MKB Bank márvány cégtáblája a központi székháza kovácsoltvas bejárati kapuja mellett a főváros V. kerületében, a Váci utca 38-ban. MTVA/Bizományosi: Jászai Csaba  *************************** Kedves Felhasználó!
Nyitókép: MTVA/Bizományosi: Jászai Csaba

Engedélyezte a felügyelet az RKOFIN Kft. tulajdonszerzését az MKB-ban

Engedélyezte a Magyar Nemzeti Bank (MNB), hogy az RKOFIN Befektetési és Vagyonkezelő Kft. 10 százalékot elérő mértékű, közvetlen minősített befolyást szerezzen MKB Bank Zrt.-ben, és 10 százalékot elérő minősített, közvetett befolyást a bank leányvállalataiban - tette közzé a Konzum Befektetési és Vagyonkezelő Nyrt. (Konzum) kedden, a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.

Az RKOFIN Kft. a Konzum Befektetési és Vagyonkezelő Nyrt. leányvállalata, a Konzum Befektetési Alapkezelő Zrt. által kezelt Metis 2 Magántőkealap kizárólagos tulajdonában van.

Az MKB Bank ugyancsak kedden bejelentette: az RKOFIN Kft. részvényadásvétel útján megvásárolt az MKB Bank Munkavállalói Részvénytulajdonosi Program (MRP) Szervezettől 9 620 597 darab 1000 forint névértékű, "A" sorozatú törzsrészvényt. A bank igazgatósága a változást 2018. október 1-jével bejegyezte a részvénykönyvbe.

A részvények átruházását követően az RKOFIN Kft. részesedése a bankban a korábbi 4 százalékról 13,62 százalékra emelkedett, míg az MRP Szervezet korábbi 15 százalékos tulajdoni hányada 5,38 százalékra csökkent.

A jelenlegi tulajdonhányadok az MKB Bankban: Metis Magántőkealap 35,000001 százalék, Blue Robin Investments S.C.A. 32,9 százalék, RKOFIN Kft. 13,620597 százalék, Eirene Magántőkealap 9,999999 százalék, MKB Bank MRP Szervezet 5,379403 százalék, Pantherinae Pénzügyi Zrt. 3,1 százalék.

A Konzum augusztus 27-én jelentette be, hogy két lépésben átalakítja az általa kezelt Metis és Metis 2. Magántőkealapok tulajdonában lévő MKB-részvénycsomag tulajdonosi szerkezetét, a tranzakciókkal egyidejűleg Mészáros Lőrinc és felesége, Mészárosné Kelemen Beatrix kizárólagos befektetőivé váltak a Metis és Metis 2. zártkörű magántőkealapoknak.

Az ügyletek első lépéseként a Metis Magántőkealapból kiválással létrejött az Eirene Magántőkealap, amely az MKB Bank 9,99 százalékát birtokolja, kezelését a Minerva Tőkealap-kezelő vette át a Konzum-csoportól. Az ügylettel a Metis Magántőkealap részesedése az MKB-ban 45 százalékról 35,01 százalékra csökkent. Második lépésként az RKOFIN Kft. tulajdonszerzését jelölték meg, amely - a társaságot megillető elővásárlási jog alapján - megvette az MRP Szervezettől a bank 9,62 százalékos tulajdonrészét megtestesítő törzsrészvényeit.

A tranzakciók után a Metis és Metis 2. magántőkealapok közvetlenül és közvetve 48,62 százalékos tulajdoni hányaddal és szavazati joggal rendelkeznek az MKB Bank felett.

A Konzum részvényeivel a BÉT prémium kategóriájában kereskednek, a papírok hétfői záróára 2565 forint volt, az elmúlt egy évben a részvények legmagasabb árfolyama 3789 forint, a legalacsonyabb pedig 2155 forint volt.

Címlapról ajánljuk

A Fidesz elfogadta Forsthoffer Ágnes meghívóját

A Fidesz ott lesz a köztársasági elnöki jogköröket ideiglenesen gyakorló házelnök, Forsthoffer Ágnes által összehívott hétfői egyeztetésen - tudatta Bóka János, az ellenzéki párt parlementi frakcióvezetője a Facebook-oldalán vasárnap.
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Tisza-kormány: energiaválsággal küzd Magyarország

Tisza-kormány: energiaválsággal küzd Magyarország

Történelmi leállás küszöbére érkezett a Paksi Atomerőmű: a Duna tovább apadó vízszintje miatt vasárnap hajnalban lekapcsolták az utolsó előtti termelő gépegységet, az OAH reggeli adatai szerint pedig már csak a 2. blokk működik, 233 megawattos teljesítménnyel. Magyar Péter közlése alapján az erőmű még vasárnap, 44 év után először teljesen leállhat. A kormány rendkívüli energiatakarékossági intézkedésekkel, további termelőkapacitások mozgósításával és szükség esetén a nagyfogyasztók korlátozásával igyekszik stabilizálni az áramellátást. Cikkünk folyamatosan frissül a Tisza-kormány legfontosabb vasárnapi bejelentéseivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×