Infostart.hu
eur:
382.37
usd:
325.34
bux:
109213.64
2025. december 11. csütörtök Árpád
Nagyot ment a magyar tőzsde

Nagyot ment a magyar tőzsde

A szürkeség ellenére derűs napokat hozott a november a magyar tőzsdére, mert a BUX továbbra is növekvő teljesítménye mellett a BUMIX is szépen teljesített az elmúlt hetekben.

A BUX index eddig látott folyamatos emelkedése olyannyira töretlen volt ebben a hónapban is, hogy november 9-én például új csúccsal, 40 274 ponttal zárta a napot, ugyanekkor, napon belül pedig még a 40 500-at is érintette, de végül, az elmúlt hónapok után először, alacsonyabb értéken 38 674 ponton zárta a hónapot.

Forgalom tekintetében viszont a magyar tőzsde rendkívüli hónapot tudhatott a magáénak:

297,8 milliárd forintos forgalommal zárta a novemberi kereskedést, amire 2012 januárja óta nem volt példa.

Ez az átlagforgalomban is megmutatkozott, ami közel 14,2 milliárd forint volt - közölte a Budapesti Értéktőzsde.

A blue chipek közül az OTP részvényeinek forgalma bár május óta még mindig töretlen, azonban a papír árfolyama 6,7 százalékkal csökkent az előző hónaphoz képest és 10 055 forinton fejezte be a hónapot. A vezető részvények körében forgalom tekintetében második helyen a MOL papírja végzett, viszont árfolyama csökkent -4,8 százalékkal az első hónaphoz képest, a forgalmi adatok szerint negyedik helyezett Richter viszont 2,2 százalékos emelkedéssel zárta a novembert. A blue chipek közül a Magyar Telekom is emelkedett, 1,5 százalékkal.

Prémium kategóriában november hónap nyertese az Opus volt, 58,6 százalékos emelkedéssel,

melyet az FHB (24,1%), a CIG (23,6%), és a Pannergy (4,2%) követett. A Standard kategóriás papírok közül az EHEP emelkedett a legtöbbet, 307,4 százalékot, míg például a BIF 50,9, a Nordtelekom 35,3 százalékos, a FORRAS/T 26,3, az Altera pedig 22,2 százalékos növekedést produkált.

Index értékek relatív változása

Nagyot ment a magyar tőzsde

A negyedéves eredményekről jelentő vállalatok szép számokkal örvendeztették meg tulajdonosaikat. Az Alteo bejelentette részvényeinek felosztását.

Ami a részvénypiaci forgalmi rangsort illeti, ismét a Concorde állt az élre, melyet az Erste, majd a Wood követett.

Címlapról ajánljuk

Kezdeményezték az új Szőlő utcai gyanúsítottak letartóztatását

Az ügynek jelenleg már hét terheltje van. A három feltételezett elkövetőn kívül további négyen kerültek bűnügyi felügyelet alá szerdán, egyikük kényszerintézkedéséről később várható döntés.
VIDEÓ
Donald Trump válaszokat követel, százmilliós amerikai segélycsomagot kaphat Kijev - Percről percre az orosz-ukrán frontról csütörtökön

Donald Trump válaszokat követel, százmilliós amerikai segélycsomagot kaphat Kijev - Percről percre az orosz-ukrán frontról csütörtökön

Noha az európaiak a következő hétre összehoznának egy találkozót Volodimir Zelenszkij ukrán és Donald Trump amerikai elnökkel, hogy az ukrajnai békéről tárgyaljanak, a Fehér Háznak először "válaszokra" van szüksége – jelentette ki Trump tegnap, miután beszélt Franciaország, Németország és az Egyesült Királyság vezetőivel. Az amerikai elnök szerint nem akarják fecsérelni az idejüket, Zelenszkijnek "realisztikusnak kell lennie", és újból felvetette, hogy mikor fognak választásokat tartani Ukrajnában. Az ukrán elnök tegnap nyitottságát fejezte ki ez iránt, az alkotmányos korlátok dacára. Mindeközben az amerikai képviselőház megszavazta a Pentagon következő két évre szóló védelmi költségvetését, amely évi 400 millió dollár katonai segélyt biztosítana Kijevnek. A büdzsét még a szenátusnak jóvá kell hagynia. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×