Infostart.hu
eur:
386.11
usd:
331.64
bux:
0
2026. január 14. szerda Bódog
Magyarország legnagyobb közlekedési dugója jön

Magyarország legnagyobb közlekedési dugója jön

Nyílt levelet írt Dióssi Csaba, Dunakeszi polgármestere Seszták Miklós nemzeti fejlesztési miniszternek, mert az M2-es út fejlesztése miatt autók árasztják majd el a várost, és szerinte Magyarország legnagyobb közlekedési dugója alakul majd ki.

Hamarosan elkezdik az M2-es autópálya bővítését, és egy eheti lakossági fórumon kiderült, hogy a kivitelező az építkezés idejére, több mint két évig a jelenleg az M0-stól Dunakesziig most is kétszer kétsávos út felét lezárja. Ezért a város polgármestere, Dióssi Csaba nyílt levelet írt a fejlesztési miniszternek, mert úgy látja, hogy az autópálya áteresztőképességének megfelezése és a sebességhatárok csökkentése elviselhetetlen terhet jelent majd Dunakeszinek. 

Jelenleg naponta 37 ezer autó halad el az M2 dunakeszi szakaszán, míg a városon átvezető 2-es úton további 17 ezer, s a felújítás idején úgy számolják, az autópálya forgalmának 30 százaléka áttér majd a régi útra, és különösen a reggeli órákban lehetetlenné válik a közlekedés. 

"Itt fog kialakulni Magyarország legnagyobb közlekedési dugója"

- írja a polgármester.

Ezért azt kéri a minisztertől, hogy

  • a 2-es úton végezzenek el néhány olyan átalakítást, amely jelentősen gyorsítaná ott a forgalmat,
  • csak a padkaépítés nagyjából egy hónapos idejére zárják le a meglévő kétszer kétsávos dunakeszi szakaszt a tervezett két év helyett,
  • a bővítés idejére az M2-es autópályán és az M0-s Megyeri híd és M3-as autópálya közötti szakaszán függesszék fel az autópálya-matrica kötelező használatát.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló hírekről, vagy elmondaná a véleményét, lájkolja az InfoRádió Facebook-oldalát!

Címlapról ajánljuk
Kaiser Ferenc a sorkatonaságról: nem ördögtől való dolog, számos előnye van

Kaiser Ferenc a sorkatonaságról: nem ördögtől való dolog, számos előnye van

A modern harcászati eszközök korában is fontos szerepe van a honvédségi élő erőnek, amelyet nemcsak a harctéren, hanem vis maior helyzetekben is be lehet vetni – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense. Úgy véli, az orosz–ukrán háború menetétől és az Egyesült Államok politikai hozzáállásától is függ, hogy a jövőben hány ország dönt úgy a horvátokhoz hasonlóan, hogy be- vagy visszavezeti a sorkatonaságot.

Andrej Babiš részleteket árult el a lőszer-kezdeményezésről, Petr Fiala őrjöng

Éles politikai vita bontakozott ki Csehországban az Ukrajnának szánt lőszerszállítások miatt. A jelenlegi miniszterelnök, Andrej Babiš azt állítja: a korábbi kormány több száz milliárd koronányi fegyverüzletet bonyolított le úgy, hogy erről sem a parlament, sem a közvélemény nem kapott világos tájékoztatást. Petr Fiala volt kormányfő viszont azzal vádolja Babišt, hogy felelőtlen nyilatkozataival emberek és cégek biztonságát veszélyezteti.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×