Infostart.hu
eur:
388.55
usd:
335.71
bux:
123872.29
2026. március 5. csütörtök Adorján, Adrián

Már magyar munkahelyekre is beszivárognak a robotok

Nem csak az Audi és a Mercedes gyárakban dolgoznak már most is robotok, hanem a nagy magyar valóságban is megjelentek, csak éppen digitális formában. De attól, hogy fizikailag nem ülnek mellettünk, még nagyon is nagy hatással lesznek és vannak a munkánkra és az életünkre - írja a Portfolio.hu.

A robotika, a mesterséges intelligencia, a gépi tanulás az automatizáció különböző formáinak alkalmazása egyre több iparágban terjed, ami egyre több előnnyel jár az azokat alkalmazó vállalatok számára, hiszen növelik a vállalkozások teljesítményét, csökkentik a költségeket, javítják az elvégzett munka minőségét, és összességében gyorsabb munkavégzést tesznek lehetővé.

A munkahelyi tevékenységek 45 százalékát a ma már létező technológiákkal automatizálni lehet,

ami nem mellesleg 2 ezer milliárd dollárnyi munkabért jelent évente az Egyesült Államokban.

Az automatizáció, a digitális megoldások - tetszik, nem tetszik - már évek óta itt vannak Magyarországon is, legfeljebb csak nem vesszük észre, hogy

ezek is "robotok".

Amikor például egy bank a háttérfolyamatait automatizálja, akkor nem mást csinál, mint egy szoftverrel vagy algoritmussal váltja ki az alkalmazottai által korábban manuálisan végrehajtott munkafolyamatot. Mi történik tehát?

Amit eddig ember csinált, azt onnantól kezdve egy "digitális robot" végzi.

Lehet, hogy nem a fizikai térben helyezett át ez a robot egy nehéz dobozt egy másik polcra, vagy nem egy csavart hajtott be, de a végén pontosan ugyanazt az eredményt éri el gazdasági szemmel, mint egy robot. Hatékonyabbá tette a szervezetet, vagyis kevesebb munkaerővel/pénzráfordítással ugyanazt a munkát képes ezentúl a cég elvégezni.

Címlapról ajánljuk
Resperger István: ez már egyértelműen háború Iránban, és legalább négy-öt hétig tarthat
Aréna

Resperger István: ez már egyértelműen háború Iránban, és legalább négy-öt hétig tarthat

Az Egyesült Államok és Izrael támadása új szintre emelte a közel-keleti konfliktust: a csapások az iráni katonai vezetést és az atomprogram kulcspontjait célozták, miközben Irán rakétákkal és drónokkal válaszol a térség több országában. Resperger István ezredes, a Magyar Agrár és Élettudományi Egyetem Szent István Biztonságkutató Központ igazgatója az amerikai tervezés logikájáról, a légicsapások céljáról, az aszimmetrikus válaszokról és a konfliktus lehetséges kimeneteleiről beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában.

Orbán Viktor: nem lehet életveszélyes fenyegetésekkel eltántorítani

A miniszterelnök a közösségi oldalán reagál Volodimir Zelenszkij fenyegető szavaira, miszerint az ukrán elnök katonáknak adná meg a magyar kormányfő címét. Korábban Szijjártó Péter is tájékoztatot tartott az ügyben, jelezve: minden határon túlmegy, hogy Zelenszkij gyakorlatilag halálosan megfenyegette Orbán Viktort.
inforadio
ARÉNA
2026.03.06. péntek, 18:00
Szijjártó Péter
külgazdasági és külügyminiszter
Csapásokat zúdítanak az Öbölre, légicsata volt Katar felett, Azerbajdzsánt támadás érte - Percről percre az iráni háborúról csütörtökön

Csapásokat zúdítanak az Öbölre, légicsata volt Katar felett, Azerbajdzsánt támadás érte - Percről percre az iráni háborúról csütörtökön

Izrael szárazföldi inváziót kezdett Libanon déli részén, a harcok folyamatosak a Hezbollah erőivel. Emellett limitált katonai műveletet folytatnak Szíriában is, Daraá térségében. Izraeli hírszerzési források szerint a jemeni húszik is beszállhatnak hamarosan a háborúba, Szaúd-Arábia már készül a támadásra, ellentámadásra. Amerika és Izrael is legalább még egy, de inkább még két hétig tartó háborúzásra készül a Közel-Keleten. A katari légierő iráni bombázókat lőtt le a légtérben, a nap folyamán pedig rakétatámadás érte Dohát, illetve Bahreint és Izraelt is. Délelőtt a semleges kaukázusi Azerbajdzsán területét is iráni támadás érte. Iszmail Baghei, Irán helyettes külügyminisztere megfenyegette az Európai Uniót. Cikkünk folyamatosan frissül az iráni, közel-keleti háború csütörtöki fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×