Infostart.hu
eur:
385.51
usd:
327.95
bux:
109761.83
2025. december 16. kedd Aletta, Etelka
Alagutak és völgyhidak az új M0-son

Alagutak és völgyhidak az új M0-son

Teljes lehet az M0-s körgyűrű, a Nemzeti Infrastruktúra Zrt. már dolgozik a budapesti elkerülő utolsó szakaszainak előkészítésén. A Megyeri-hídtól az M1-esig több völgyhídon és alagúton át vezethet majd a 2x2 sávos út. A kivitelezés időpontja azonban még nem ismert - írja a Napi.hu.

Jelenleg összesen harminc autópálya-építés előkészítésén dolgozik a Nemzeti Infrastruktúra Zrt. Egyebek mellett az M0-s befejezésén is - tudta meg a Napi.hu.

Már tervezik az új 2x2 sávos szakaszt, amely a fővárosból Szentendre felé tartó 10-es utat köti össze a Solymáron és Pilisvörösváron áthaladó 11-es úttal köti majd össze. Összesen több mint 8 kilométeres útszakaszt kell építeni, amely egy 2 és egy 3 kilométeres alagutat és két völgyhidat is magában foglal majd.

Alagutak és völgyhidak az új M0-son

Előkészítés alatt van az M0-ás másik hiányzó szakasza is, amellyel körbeérne a gyűrű. Ez a szintén 2x2 sávos szakasz a 11-es úttól az M0-ás és az M1-es biatorbágyi kereszteződéséig tart majd. Az M0-ás utolsó szelete 18 kilométeres lesz, amelyben egy hosszú - nyomváltozattól függően - 5,5-9,8 kilométer alagút lesz.

Alagutak és völgyhidak az új M0-son

Az M0-ás maradék szakaszainak megépítésének költségei egyelőre nem ismertek, ahogy azt sem lehet tudni, hogy mikor kezdenék és fejeznék be a fejlesztéseket.

Címlapról ajánljuk
Mészáros Andor: stabil lesz Andrej Babis kormánya, de baj esetén az ellenzékből is lehetnek támogatói

Mészáros Andor: stabil lesz Andrej Babis kormánya, de baj esetén az ellenzékből is lehetnek támogatói

Olyan komoly a kormánykoalíció többsége, hogy ez stabil kormányzást vetít előre – értékelt az InfoRádió Aréna című műsorában Mészáros Andor, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Történeti Intézetének egyetemi docense. Beszélt arról is, mi adja Andrej Babis politikai varázsát.

Döntött az EU: kiderült, mi lesz a benzines és dízel autókkal 2035 után

Stéphane Séjourné iparpolitikáért felelős uniós biztos hangsúlyozta: az EU klímacéljai változatlanok maradnak. Mint mondta, az Európai Bizottság „pragmatikus, mégis a klímacélokkal összhangban álló megközelítést” választott, amely egyúttal „életmentő” lehet az európai autóipar számára.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.17. szerda, 18:00
Magyarics Tamás
külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora
Eldőlt az irány Amerikában

Eldőlt az irány Amerikában

Ázsiában nagy esést láthattunk ma a tőzsdéken, Európában is bizonytalan hangulatban zajlik a kereskedés: elsősorban a védelmi részvényeket ütik a befektetők, miután tegnap lezárult a berlini békecsúcs, mely során Ukrajna, Európa és az Egyesült Államok vezetői, diplomatái tárgyaltak arról, milyen módon lehetne lezárni a 2014 óta tomboló orosz-ukrán háborút. Erre reagálva nagy esésben van A Brent olaj ára, már 2021 eleje óta nem látott szitnen van a jegyzés. Eközben a magyar tőzsde felülteljesít, ráadásul izgalmakból sincs hiány, hiszen nagyot ralizik a 4iG árfolyama miután kiderült, hogy Washingtonban folytat magas szintű tárgyalásokat Jászai Gellért, a 4iG Csoport elnöke. Amerikában kisebb esést jeleznek az indexek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×