Infostart.hu
eur:
382.4
usd:
327.85
bux:
0
2025. december 5. péntek Vilma

A horvát kormány felújítja a tárgyalásokat a Mollal

A horvát kormány felújítja a tárgyalásokat a Mollal - jelentette ki Tihomir Oreskovic horvát kormányfő csütörtökön.

Oreskovic egy csütörtöki sajtótájékoztatón újságírói kérdésre válaszolva azt mondta: elsődleges célja, hogy a horvát kormány megállapodásra jusson az INA-ról. Hozzátette, hogy maga állítja össze és vezeti majd azt a tárgyalóküldöttséget, amely megbeszéléseket folytat a Mollal. Megjegyezte, hogy a megbeszéléseket még a döntőbírósági eljárás befejezése előtt megkezdik, az eljárástól azonban Horvátország továbbra sem kíván elállni.

"Az INA az állam stratégiai érdekkörébe tartozik, ezért jobban be kívánok kapcsolódni a folyamatba" - mondta. Ugyanakkor arról nem volt hajlandó beszélni, hogy milyen álláspontot képvisel majd Horvátország a tárgyalásokon.

A horvát közszolgálati televízió csütörtök esti híradójában beszámolt arról, hogy a Mol Nyrt. üdvözölte Tihomir Oreskovic horvát miniszterelnök kijelentését. A műsorban idézték a magyar olajtársaság közleményét, amely szerint a Mol mindig is kész volt tartalmas tárgyalást folytatni a horvát kormánnyal, és a döntőbírósági eljárásra úgy tekintett, mint egy olyan intézkedésre, amely megvédi részesedését a horvát olajvállalatban. A Mol elsődleges célja mindig is az volt, hogy megállapodásra jusson a horvát kormánnyal.

A horvát kormány és a Mol közötti utolsó tárgyalás 2014 júliusában eredmény nélkül zárult, miután a két stratégiai partner nem tudott megegyezni az INA-t érintő ügyekben.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

A Kossuth rádióban kezdte pénteki munkanapját a miniszterelnök. Elmondta, a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját. Nem vagyunk még kint a vízből, de egy kevésbé feszült és kockázatos időszak előtt állhatunk. Ha a háborút a harctéren kell megoldani, a fenyegetettség nőni fog – fogalmazott. Beszélt az orosz energiától való függésünkről, a gyenge Európáról, a Tisza Párt állítólagos programjáról és a kettős állampolgárság népszavazásának évfordulójáról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
Így jut 20 évig fix áron zöldenergiához az ország egyik legnagyobb iparvállalata

Így jut 20 évig fix áron zöldenergiához az ország egyik legnagyobb iparvállalata

A Bosch csoport két magyarországi telephelyén is on-site naperőművet épít az E.ON, és 20 éves, hosszútávú energiavásárlási szerződés (PPA) keretében látja el a vállalatot zöldenergiával. A konstrukciónak számos előnye van az ellátásbiztonság, a kiszámítható költségek és a dekarbonizációs célok szempontjából egyaránt. Arról, hogy miért éri meg valójában ezt a megoldást választani, hogyan érdemes belefogni, és milyen szempontokat érdemes mérlegelni a döntés során, a Portfolio Tóth Zoltánt, az E.ON EIS (Energy Infrastructure Solutions) megoldásértékesítési osztályvezetőjét kérdezte.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×