Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia

Az olajárak csökkenése nem hat a megújuló energiákra

Az Egyesült Arab Emírségek szerint az olajárak csökkenésének valószínűleg nincs hatása a megújuló energiák iparágának fejlődésére.

Szultan Ahmed al-Dzsaber államminiszter egy Abu Dzabiban hétfőn rendezett konferencián hangsúlyozta: a megújuló energiák szektora már túljutott azon a szakaszon, amikor az olajárak befolyást gyakorolhattak rá.

Az egész világot tekintve az utóbbi 12 hónap alatt 16 százalékkal növekedtek a befektetések a megújuló energiákba, értékük elérte a 310 milliárd dollárt, a szél- és napenergiával működő erőművek termelése 26 százalékkal 100 ezer megawattórára emelkedett.

A miniszter kiemelte: a megújuló energiák a költséges választás státusából a konkurens szektoréba léptek át, aminek az az oka, hogy csökkentek a termelési költségek és jól beváltak az alkalmazott technológiák. Egyúttal arra szólította fel a kormányokat, hogy használják ki az olajárak zuhanását az üzemanyagok állami szubvenciójának leépítésére. 2013-ban az üzemanyagok állami támogatásának mértéke 550 milliárd dollárt tett ki.

Abu Dzabiban hétfőn kezdődött el a fenntartható fejlődés hete, amelynek keretében szombaton egy energetikai és egy víz-csúcsértekezletet tartanak. A héten tartja éves közgyűlését az Abu Dzabi székhellyel működő Nemzetközi Megújuló Energia Ügynökség (Irena) is.

Az Irena és a fejlődő országokat támogató Abu Dzabi Alap vasárnap bejelentette, hogy 57 millió dollár értékű kedvezményes hitellel támogatnak öt energetikai projektet különböző országokban, köztük Iránban.

Címlapról ajánljuk

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Az elmúlt napokban a geopolitikai események voltak a befektetők fókuszában, Grönland kérdése továbbra is a terítéken van, miután tegnap este európai katonák érkeztek a szigetre, Trump pedig továbbra sem állt el annak megszerzésétől. Az ázsiai tőzsdék emelkedtek, részben annak is köszönhetően, hogy az USA kereskedelmi megállapodást jelentett be Tajvannal, amely vállalta, hogy az alacsonyabb vámok érdekében jelentős mértékű beruházást fog végrehajtani az Egyesült Államokban. Európában ezzel szemben gyengébb volt a hangulat, a magyar tőzsde viszont fittyet hányt erre és új csúcsot döntött. Amerikában pedig a stagnálás volt jellemző a tőzsdéken.  Eközben Donald Trump meglepő módon visszakozott, hogy az eddigi legesélyesebb aspiránsnak gondolt Kevin Hassettet jelölje a Federal Reserve élére.  Kidurran az AI lufi, vagy mindent elsöpör a legújabb megatrend? Következő befektetői klubunkon erről lesz szó. Információ és jelentkezés

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×