A japán autóipari beszállító, a Takata több mint húszmilliárd forintból épít légzsák- és autóbiztonsági rendszereket gyártó üzemet Miskolcon, amely ha elkészül, ezer embert foglalkoztathat. A kormányfő szerint a mostanihoz hasonló nagyságrendű zöldmezős beruházásra a kecskeméti Mercedes-beruházás óta nem került sor Magyarországon. Jelezte: egyetért azokkal, akik azt mondják, hogy "ez új fejezetet jelent Miskolc történetében". A miniszterelnök úgy vélte, hogy kormánya véghezvitt egy újabb rendszerváltást.
Orbán Viktor szavai szerint "mondhatjuk azt is, hogy ha 1990-ben politikai rendszerváltás történt, akkor 2010-ben gazdasági rendszerváltást vittünk véghez. Azt is mondhatom, hogy Magyarországon egy új ipari forradalom kezd kibontakozni. Ez az új ipar, amit most építünk ez már nem csak összeszerelő üzemek hálózatát jelenti, mint a '90-es évek elején, hanem innováción alapuló és magas hozzáadott értékű termelést is."
A miniszterelnök hangsúlyozta: ehhez szükség van azokra a külföldi befektetőkre, akik nem csak letarolják a magyar piacot, hanem munkahelyeket és lehetőséget hoznak létre".
Orbán Viktor elmondta: "azok a politikai erők, akik hangulatot keltenek az ilyen beruházások és általában a külföldi befektetések előtt, valójában nem barátai Magyarországnak, hanem az ellenfelei, kárt tesznek a hazánknak."
A miniszterelnök aktuál-politikai kérdéseket is felvetett, mint fogalmazott: "hasonlóképpen, persze sok nehézséggel küzdünk, de nem elég rámutatni egyes embercsoportokra, hogy milyen problémákat okoznak. Nem elég megnevezni a bajt. Azt is meg kell mondanunk, hogy mit fogunk tenni, hogy ez megváltozzon."
Orbán Viktor úgy látta, hogy iskolákra és munkahelyekre van szükség a változáshoz. A kormányfő megkérte a választókat, hogy vegyenek részt a közelgő országgyűlési választáson, ám kiemelte, hogy nem érdemes visszafordulni abba a múltba, ami kis híján csődbe rántotta Magyarországot.
Hanganyag: Sigmond Árpád






