Infostart.hu
eur:
364.52
usd:
316.16
bux:
146688.57
2026. augusztus 2. vasárnap Lehel

Júliusban is nőtt a külkereskedelmi termékforgalom

Júliusban mérsékelten bővült a külkereskedelmi termékforgalom: a kivitel volumene 5,6, a behozatalé 4,8 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) kedden a részletes adatok alapján.

Júliusban az export 4,4, az import 4,2 százalékkal nőtt euróban, a kereskedelmi többlet 431 millió euró volt az egy évvel korábbi 404 millióval és az előző havi 773 millióval szemben.

Az idei év első hét hónapjában a kivitel volumene 3,3, a behozatalé 1,9 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakának szintjét. Euróban a kivitel 1,0, a behozatal 1,5 százalékkal nőtt. Az exporttöbblet 4,092 milliárd euró volt, 192 millióval kevesebb, mint a múlt év első hét hónapjában.

Továbbra is élénk volt a járműgyártáshoz kapcsolódó termékek - közúti jármű, energiafejlesztő gép és berendezés - mindkét irányú forgalma, valamint a híradás-technikai termékkör importvolumene - írja gyorstájékoztatójában a KSH.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: vasárnap leáll a paksi atomerőmű

Magyar Péter: vasárnap leáll a paksi atomerőmű

Hajnalban lekapcsolják az utolsó előtti blokkot, vasárnap pedig az utolsót is.

„Még a cipőkötés is bonyolultabb az újraélesztésnél”

A laikusok is biztonsággal használhatják az automata és félautomata defibrillátorokat, mert ezek a készülékek hangutasításokkal segítik a felhasználókat, és nem lehet velük kárt okozni – hangsúlyozta az InfoRádiónak nyilatkozó sürgősségi szakorvos, mentőorvos, az SOS Elsősegély alapító-vezetője. Márkus Dávid arról is beszélt, hogy különösen fontos a defibrillátor használata olyan helyzetekben, ahol a mentők nem tudnak néhány percen belül a helyszínre érkezni.
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×