Infostart.hu
eur:
360.81
usd:
312.99
bux:
149084.47
2026. augusztus 5. szerda Krisztina

Érdemes tankolni, durva áremelés jöhet a kutakon

Nagyot gyengült az utóbbi napokban a forint árfolyama a dollárhoz képest, ráadásul a benzin és gázolaj dollárban mért ára is emelkedést mutatott. Mindezek miatt szerdától várhatóan ismét drágulnak majd a hazai üzemanyagok, közülük a benzin esetében literenként akár 6-7, a gázolajnál pedig 4-5 forintos áremelésre is sor kerülhet.

A hét végéhez közeledve ismét magához tért az olaj árfolyama, így a Brent jelenleg is lokális csúcsközelben tartózkodik. A görög kötvénycsere előtt nemcsak az olajár, hanem a tőzsdék is emelkedtek, egy általánosan pozitív hangulat volt megfigyelhető a kockázatosabb eszközök piacán.

Az olajár emelkedésével párhuzamosan a finomított termékárak is felfelé vették az irányt. A benzin átlagára 1,4, a gázolajé pedig 0,2 százalékkal került ezúttal feljebb.

Eközben viszont a forint árfolyama ismét gyengült a dollárhoz képest, amiben az EU-IMF-megállapodással kapcsolatban megjelenő kételyek játszhattak fontos szerepet. Míg múlt héten átlagosan 216,8 forint/dolláros szintek voltak jellemzők, az utóbbi napokban már a 222,9-es értékek közelében járt a kurzus.

Mindezek következtében a forintban mért benzinár 4,2, a gázolajár pedig három százalékkal került feljebb.

A Portfolio.hu véleménye szerint ezúttal a forint árfolyamának érdemi gyengülése lehet az elsődleges oka annak, hogy szerdától ismét drágulnak a hazai üzemanyagárak. A finomított termékárak utóbbi napokban látott mozgása alapján nem kizárt, hogy a benzin esetében literenként akár 6-7 forintos, a gázolajnál pedig 4-5 forintos áremelésre is sor kerüljön a hazai kutakon.

Az általuk követett üzemanyagár-jegyzések változása alapján a Mol árdöntései nagy valószínűség mellett megjósolhatók, bár azt teljes pontossággal nem lehet előre jelezni. Ez annak tudható be, hogy a Mol (egy GVH vizsgálat alapján) a mediterrán (dél-olasz) térségben érvényesülő jegyzési árakat veszi alapul az árdöntései során, míg az általunk elérhető jegyzésárak észak-nyugat európaiak.

Címlapról ajánljuk
Videón mutatta meg Magyar Péter a Paksi Atomerőmű elcsöndesült belsejét

Videón mutatta meg Magyar Péter a Paksi Atomerőmű elcsöndesült belsejét

Kedden napközben már utalt rá, hogy bent is forgattak, illetve hogy sok érdekeset lehet tanulni bent. Turbinatúrán a kormányfő.

Afrikai–spanyol tömeges migrációs incidens: a kutató szerint rengetegen „buliból” törtek át

Ceutában, a spanyol–marokkói határ egyik legfontosabb pontján újra kiéleződött a migrációs helyzet. Mi áll a háttérben, és milyen következményei lehetnek az eseményeknek? Erről kérdezte az InfoRádió Sayfo Omart, a Migrációkutató Intézet kutatásvezetőjét.
inforadio
ARÉNA
2026.08.05. szerda, 18:00
Bóka János
a Fidesz parlamenti frakciójának vezetője
Elszabadult a rali az amerikai tőzsdén, a SpaceX számaira várnak a befektetők

Elszabadult a rali az amerikai tőzsdén, a SpaceX számaira várnak a befektetők

A részvénypiaci optimizmust a vállalati gyorsjelentések mellett amerikai nyilatkozatok is fűtik az állítólagos amerikai-iráni tárgyalásokkal és a Hormuzi-szoros megnyitásával kapcsolatban, amire az olajár esik. Ma reggel Ázsiában felemás volt a hangulat, az európai tőzsdéken pedig emelkedéseket lehetett látni, itthon hasonlóan pozitív volt a kép. A magyar részvénypiacon a fókusz egyre inkább a vállalati gyorsjelentéseken van, a héten mind a négy hazai blue chip közzéteszi második negyedéves számait, holnap hajnalban az OTP jelent. A nap nyertese az Alteo volt a BÉT-en a tegnapi negyedéves jelentést követően, de a Mol is nagyot ment ma, új történelmi csúcsra került az olajcég árfolyama. A napot maga a BUX index is soha nem látott magasságban zárta. Amerikában nagyon komoly rali bontakozott ki, soha nem látott szintre kerültek a vezető részvényindexek. Elsősorban a SpaceX második negyedéves számaira várnak a befektetők.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×