Infostart.hu
eur:
383.72
usd:
328.24
bux:
122602.78
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince

Rövidesen elérhető lesz az Agrár Széchenyi-kártya

Várhatóan április végétől lesz elérhető az Agrár Széchenyi Kártya program, amelynek keretében mintegy 20 milliárd forintnyi forráshoz juthatnak az agrárágazatban működő vállalkozások, őstermelők és családi vállalkozások - hívta fel a figyelmet a Körics Euroconsulting pályázati tanácsadó iroda.

Várhatóan a hónap végére jelenik meg az Agrár Széchenyi Kártya folyószámlahitelre vonatkozó rendelet, amely lehetővé teszi, hogy a mezőgazdaságban tevékenykedő kisvállalkozások fejlődhessenek, munkahelyeket teremtsenek, és minél több család megélhetését biztosítsák a mezőgazdaságban.

A szabadon felhasználható folyószámlahitellel az agrárágazat egésze támogatáshoz jut: a mezőgazdasági termelők, - feldolgozók, - forgalmazók, valamint a vadászat, halászat, erdészet területén működő kisvállalkozások.

Azok a vállalkozások és természetes személyek igényelhetnek kedvezményes hitelt, akik megfelelnek a kis- és középvállalkozások jogszabályban meghatározott feltételeinek. A kártyát a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) és az iparkamarák irodáiban, valamint a Körics Euroconsultingnál lehet igényelni.

A hitel két százalékos állami kamattámogatásban részesül. Felvételét az Agrár-Vállalkozási Hitelgarancia Alapítvány kezességvállalása segíti, az éves kezességvállalási díj felét az állam vállalja át.

Az Agrár Széchenyi Kártyára vonatkozólag jelenleg ismertek alapján nem lesz feltétel a tárgyi biztosíték megléte, 5 millió forint alatt nem kell majd ingatlanfedezetet biztosítani, afeletti összeg esetén pedig a hitelt nyújtó bankok döntik el, hogy igényelik-e azt.

A szabad felhasználású hitel összegének minimuma 500 ezer, maximuma 25 millió forint, futamideje pedig három év lehet.

Címlapról ajánljuk

Nagy a felháborodás: csaknem ezer menedékkérőnek bottal ütik a nyomát

A menekültpolitika szigorítása a tavaly májusban hivatalba lépett Merz-kormány egyik fő célkitűzése. Ilyen előzmények után felháborodást keltett az a bejelentés, hogy az elmúlt több mint egy évben a délnyugat-németországi Rajna-vidék-Pfalz tartományban megközelítően 1000 menedékkérőnek egyszerűen nyoma veszett.
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×