Infostart.hu
eur:
355.94
usd:
311.6
bux:
142467.45
2026. július 10. péntek Amália

Kissé gyengült a forint

A forint 270 alatti euró jegyzésekről szerdán visszagyengült előző napi árfolyam környékére: az eurót 271,27 forinton jegyezték délután háromnegyed ötkor a bankközi piacon a kedd délutáni 271,33 forint és a szerdára virradóra tartott 269,65 forintos jegyzés után.

Szerdán délelőtt 269 forint alatti euró jegyzésekre is volt példa.

A dollárt 195,41 forinton jegyezték 1,3888 dolláros euró árfolyam mellett. Kedden délután a dollárt 196,53 forinton, az eurót 1,3812 dolláron jegyezték. Szerdán kora reggel a dollár jegyzése 195 forint környékén, az euró jegyzése 1,3820 dollár környékén mozgott.

A svájci frank jegyzése szerdán délután 202,79 forint a kedd délutáni 202,95 és a szerda reggeli 202 forinttal szemben. Az eurót 1,3383 frankon jegyezték szerdán a kedd délutáni 1,3376 frank és a szerda hajnali 1,3360 körüli jegyzés után.

Száz jent 235,55 forinton jegyeztek a keddi 236,13 forint és a szerda hajnali 234 körüli jegyzések után.

A devizaárfolyamok alakulását befolyásoló legfőbb tényező szerdán is a dollár gyengülése volt a főbb devizákkal szemben, amit csak fokozott a délután folyamán nyilvánosságra hozott és a várt növekedés helyett visszaesést mutató amerikai foglalkoztatási adat.

A dollár a jennel szemben 15 éves mélypontra, a svájci frankkal szemben két és fél éves mélypontra, a főbb devizák árfolyama alapján számított dollár-index pedig nyolc és fél havi mélypontra esett.

A dollár árfolyamának gyengülésével párhuzamosan az arany spot ára 1.351 dolláron újabb csúcsot döntött a devizaárfolyam ingadozásokkal szembeni befektetési menedék szerepének köszönhetően.

A forint árfolyamkilátásait illetően a piacon továbbra is a nemzetközi befektetői hangulat, a kockázatvállalási hajlandóság alakulását, a nemzetközi devizapiaci fejleményeket tekintik a legfőbb befolyásoló tényezőnek - a kormány gazdasági programjának megelőlegezett bizalom függvényében. Néhány napos távlatban a várt árfolyam ingadozási tartományt változatlanul a 270 és 275 forintos euró jegyzések határolják be.

Címlapról ajánljuk
Somkuti Bálint: a kontrollált káosz időszaka következhet az amerikai–iráni háborúban

Somkuti Bálint: a kontrollált káosz időszaka következhet az amerikai–iráni háborúban

Egy újabb fázisát láthatjuk a Hormuzi-szoros feletti ellenőrzésért folytatott küzdelemnek, amelyben továbbra is nagyon távol áll egymástól az amerikai és az iráni álláspont – mondta az InfoRádióban a biztonságpolitikai szakértő. Úgy véli, a feszültségek tartósan fennmaradnak, a katonai műveletek pedig időről időre szünetelnek, így ebben a helyzetben kevés az esély arra, hogy visszatér a stabilitás.
Tisza-kormány: mégsem történt lopás a kecskeméti vadászgép-alkatrészek ügyében

Tisza-kormány: mégsem történt lopás a kecskeméti vadászgép-alkatrészek ügyében

Mozgalmas napot zárt a magyar politika: a kormány három lépcsős tervvel reagál az egyre súlyosabb vízválságra, vízátvezetéseket terveznek, miközben Ruff Bálint Vagyonvisszaszerzési Hivatala újabb kiemelt feladatot kaphat. A parlament jövő héten kétnapos rendkívüli ülést tart, a TASZ pedig arra figyelmeztetett, hogy tömegesen vettek fel embereket a nemzetiségi névjegyzékbe a beleegyezésük nélkül. Az Európai Tanács jóváhagyta Magyarország módosított helyreállítási tervét, 10 milliárd eurónyi forrást hívhat le Magyar Péter kabinetje. Közben Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter arról is hírt adott, hogy nem lopták el a Kecskemétről hiányzó MiG–29-es vadászgép-alkatrészeket, a téves feltételezést csupán egy súlyos adminisztrációs hiba okozta, mivel a szóban forgó tételeket korábban már jogszerűen értékesítették. Pósfai Gábor belügyminiszter 92 hazai sportszövetség képviselője előtt üzente meg: az új kormány nem akar aktuálpolitikai szereplőket látni a szövetségek élén.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×