Infostart.hu
eur:
358.71
usd:
309.16
bux:
129728.5
2026. május 24. vasárnap Eliza, Eszter

Kevesebbet fizetett a biztosító a kötelező után

A cascónál növekedett, a kötelező biztosításnál viszont csökkent a biztosítók kárráfordítása - mondta az InfoRádiónak a Generali biztosító üzletág-igazgatója. Jákfalvi Zoltán hozzátette: az emelkedés az év eleji nagyon rossz időjárás miatti ütközéses balesetek növekedésével magyarázható.

Egyre több olyan termék jelenik meg a piacon, amelyet cascónak neveznek ugyan, de nem nyújt teljes körű kárvédelmet, ezért olcsóbb; a biztosítók így próbálják szélesíteni azok körét, akik a kötelezőn túl is hajlandók biztosítani az autójukat - mondta az InfoRádiónak a Generali üzletág-igazgatója.

Jákfalvi Zoltán hozzátette: az elmúlt időszakban a cascóra vonatkozóan valamelyest csökkent, a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításra vonatkozóan viszont enyhén növekedett a társaság kárráfordítása. Ez utóbbi abból adódik, hogy az év eleji rossz időjárás miatt több volt az ütközéses baleset.

A Generali üzletág-igazgatója megjegyezte: a casco díja egy új autó esetén általában 25-30 százalékkal magasabb, mint ha egy több éves autóra kötik meg.

Hanganyag: Kaputa Júlia

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.05.25. hétfő, 18:00
Zsidai Zoltán Roy
gasztronómiai szakember, a Zsidai-csoport tulajdonosa, ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×