Infostart.hu
eur:
382.09
usd:
323.93
bux:
125061.81
2026. január 23. péntek Rajmund, Zelma

Tovább gyengélkedik a forint

Gyengült a forint szerda délutánra; a bankközi devizapiacon egy euró 282,36 forintot ért a délelőtti 281 forint után.

A rossz hangulat oka az, hogy az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed nem határozott el komolyabb gazdaságélénkítő lépéseket annak ellenére, hogy nézete szerint az amerikai gazdaság a vártnál kevésbé lendületesen fejlődik.

A dollár erősödött az euróval szemben és változatlanul 1,30 alatt van az árfolyama. Ezért a kereskedők arra számítanak, hogy a hét további felében az euró 280-284 forint között mozog majd, de a hét végére akár 285 forintra is felkúszhat. Kedden délután még 279,95 forint volt az euró.

A dollárt szerda délután 217,81 forinton jegyezték 1,2965 dollár euró árfolyamnál, míg délelőtt a dollár 214,80 forinton állt a keddi 212,85 forint után.

A svájci frankért szerdán délután 206,92 forintot adtak a délelőtti 203,58 forint után, míg kedden 201 forinton jegyezték. Száz japán jen szerdán délután 257,28 forintot ért, míg délelőtt 251,96 forintot, kedden este pedig 247,30 forinton jegyezték.

Címlapról ajánljuk
Palkovics László üzent azoknak, akik temetnék az autóipart

Palkovics László üzent azoknak, akik temetnék az autóipart

A vevők eltolták vásárlási szándékaikat, amit megérez az autóipar, de ez az időszak arra jó volt, hogy letisztultak a technológiai kérdések – erről beszélt az Inforádió Aréna című műsorában Palkovics László mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos.

Fordulat Németországban az elektromos autóknál

Bár a múlt év végén Brüsszelben ideiglenes csatát nyertek a benzines és a dízel meghajtású autók 2035-től való tiltásának ellenzői, szakértők szerint nem fér kétség ahhoz, hogy az elektromos járműveké a jövő. A német autóipar jövőjét és a klímavédelmet szem előtt tartva a berlini kormány most az új elektromos autók vásárlásának támogatására jelentős összeget irányzott elő.
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
Donald Trump felborította az eddig ismert világrendet, a nyugati hatalmak azonban azt mondták: "Eddig, és ne tovább!"

Donald Trump felborította az eddig ismert világrendet, a nyugati hatalmak azonban azt mondták: "Eddig, és ne tovább!"

A 2026-os davosi Világgazdasági Fórumon nem egyszerűen viták zajlottak, hanem korszakváltás rajzolódott ki: a szabályalapú világrend megrendült, miközben Donald Trump amerikai elnök fenyegetései a venezuelai akciótól Grönlandig új hatalmi törésvonalakat nyitottak. A jelzés Európában célba ért: Franciaország, Németország és az EU a „hard power” felé fordul, középhatalmi szövetségeket épít, és gazdasági-katonai eszköztárát is felkészíti a tartós nagyhatalmi konfliktusokra. A piacok eközben egyértelmű üzenetet küldtek Trumpnak: a dollár gyengülése és a kötvényhozamok emelkedése mind azt mutatják, hogy a befektetők egyre több politikai kockázati prémiumot áraznak az amerikai eszközökbe és erősödik a „Sell America” narratíva is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×