Infostart.hu
eur:
385.56
usd:
332.31
bux:
120856.57
2026. január 15. csütörtök Lóránd, Lóránt

Vizsgálatot indít az EU az Audi támogatásának kapcsán

Vizsgálatot indít az Európai Unió versenyjogi hivatala, hogy jogos-e az Audinak megítélt 15 milliárd forintos kormánytámogatás. Neelie Kroes versenyjogi biztos közleményében azt hangsúlyozta: elsősorban azt vizsgálják, hogy a jelentős piaci részesedéssel bíró vállalatnak valóban szüksége van-e kormányzati támogatásra a beruházáshoz.

Győrben létesítené az új üzemet az Audi. Az autómotor-gyártó vállalat csúcstechnológiás gyártósorokat telepítene, olyan újgenerációs motorokat és motoralkatrészeket készítenének ott, amelyek több autóba is beépíthetőek lennének.

A beruházáshoz kért és kapott kormányzati támogatást, 15 milliárd forintot. Az Európai Bizottság viszont úgy véli, a Volkswagen-Porsche csoport piaci részesedései meghaladják a nagyberuházási projektekre vonatkozó határértékeket, illetve a regionális iránymutatásban meghatározott 25 százalékos küszöböt.

Az unió versenyjogi biztosa közleményében hangsúlyozta: azt ellenőrzik, hogy az Audinak valóban szüksége van-e a kormányzati támogatásra, és a támogatás előnyei ellensúlyozzák-e a versenytorzító hatást. Ez egyébként rutineljárás, minden olyan esetben elrendelik, amikor jelentős piaci részesedéssel rendelkező vállalatról van szó.

A teljes beruházási érték 153 milliárd forint, amelyhez a magyar kormány 15 milliárddal járulna hozzá közvetlen támogatás és adókedvezmény formájában.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Csizmazia Gábor a furkósbotról és a Trump-paradoxonról: „Donald Trump kétszer lépte át a saját vörös vonalát”

Csizmazia Gábor a furkósbotról és a Trump-paradoxonról: „Donald Trump kétszer lépte át a saját vörös vonalát”

Donald Trump amerikai elnök leginkább Ukrajna és a vámpolitika esetében lépte át a saját maga által felvázolt vörös vonalakat – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Csizmazia Gábor. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukács Intézet tudományos főmunkatársa szerint Donald Trump külpolitikai lépései inkább elbizonytalanították a szavazóit, semmint újakat hoztak volna mellé.

Napelemes pályázat: február 2-től lehet jelentkezni, kijöttek a részletek

A kormány honlapján kijöttek a pályázat részletei: minden, már napelemmel rendelkező, vagy annak telepítését vállaló család 2,5 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kaphat energiatároló rendszerek telepítésére. Egy két és fél oldalas formanyomtatványt kell kitölteni, a pályázatot február 2-től lehet benyújtani.
Trump nem Putyinban látja az ukrajnai béke fő akadályát, ukrán alakulatok estek egymásnak – Ukrajnai háborús híreink csütörtökön

Trump nem Putyinban látja az ukrajnai béke fő akadályát, ukrán alakulatok estek egymásnak – Ukrajnai háborús híreink csütörtökön

Az Egyesült Államok elnöke, Donald Trump a Reutersnek adott interjút, amelyben érdekes meglátásokat osztott meg az orosz-ukrán béketárgyalások jelenlegi helyzetéről. Súlyos ügyről számol be az Euromaidan Press nevű ukrán portál: egy rohamdandár katonái egyszerűen elrabolták egy területvédelmi alakulat tagjait és az orosz állások ellen küldték őket. A lap hangsúlyozza: az ügy világosan rámutat arra, hogy az ukrán haderőben egyre mélyebb krízis kezd kibontakozni a katonák hiánya miatt. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×