Infostart.hu
eur:
389.65
usd:
337.71
bux:
0
2026. március 12. csütörtök Gergely

Vádemelés a csokigyártó óriás ellen

Vádat emelnek a világ egyik legnagyobb csokoládégyártója, a Cadbury ellen, miután egymillió darab csokoládét kellett visszahívni szalmonellaveszély miatt.

A birminghami önkormányzat szerint a vállalatot azzal vádolják, hogy veszélyes termékeket dobott piacra. Egy másik vádpont szerint a Cadbury feltételezhetően nem értesítette időben a hatóságokat a fertőzésről.

A vállalat ellen egy harmadik ügyben is vádat emelnek, amely szerint a Cadbury elmulasztotta közölni a szalmonellás csokoládék okozta lehetséges kockázatot.

Nagy-Britanniában az említettek esetek közül egyikben sincs meghatározva a pénzbüntetés maximális mértéke, és ha bűnösnek mondják ki a céget, akkor a felelősök akár két év börtönbüntetést is kaphatnak.

A bírósági tárgyalást várhatóan júniusban tartják Birminghamben.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.03.12. csütörtök, 18:00
Kövér László
az Országgyűlés elnöke, a Fidesz Országos Választmányának elnöke
Szétlövi Irán az öböl tankerhajóit, hatalmasat ugrott az olajár, eszkalálódik a háború - Percről percre tudósítunk az iráni háborúról csütörtökön

Szétlövi Irán az öböl tankerhajóit, hatalmasat ugrott az olajár, eszkalálódik a háború - Percről percre tudósítunk az iráni háborúról csütörtökön

Irán egy napon belül hat tankerhajót is megtámadott a Perzsa-öbölben, egy iraki kikötőben horgonyzó hajón súlyos sérültek, halottak is vannak. Az olajár a hírre meredeken ugrott, a Brent olaj ma reggel ismét 100 dollár / hordó fölé száguldott. Az iráni vezetés közben azzal fenyegetőzik, hogy amerikai techcégek közel-keleti irodáit fogja lőni. Az izraeli és amerikai légierő folyamatosan bombézza Irán területeit - annak ellenére, hogy Trump elnök bejelentette többször is a háború végét az elmúlt napokban, a helyzet folyamatosan eszkalálódik. Cikkünk percről percre frissül az iráni háború csütörtöki eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×