Infostart.hu
eur:
361.9
usd:
307.07
bux:
136386.25
2026. április 21. kedd Konrád

A külföldön dolgozók miatt szárnyal a lengyel gazdaság

A külföldről érkezett pénzek tartják növekedésben a lengyel gazdaságot és teszik lehetővé, hogy továbbra is a Kaczynski-testvérek irányítsák az országot.

A politikai botrányok és a miniszteri lemondások ellenére továbbra is tartja magát a lengyel kormány. Ennek oka a folyamatos gazdasági növekedés, amely nagyrészt a külföldön dolgozók által hazaküldött pénzeknek köszönhető.

A gazdasági prosperitás segített Lech és Jaroslaw Kaczynskin is, akik 2005 óta tizenkét minisztert "fogyasztottak el".

Mióta az Egyesült Királyság és Írország megnyitotta munkaerőpiacát a lengyelek számára is, az országba érkező összegek 6,4 milliárd euróra (csaknem 163 milliárd forint) nőttek, és az ország GDP-jének 2,5 százalékát teszik ki.

Egy hivatalos jelentés szerint a lengyel gazdaság tavalyi növekedését főleg a fogyasztás növekedése okozta: ez idén 11,9 százalékos volt, szemben a 2005-ös 1,5 százalékossal.

Azt nem lehet tudni, hogy az összegek mekkora százaléka származik az Egyesült Királyságból, de valószínűleg jelentős, hiszen a 427 ezer európai bevándorló 62 százaléka, legalább 250 ezer lengyel munkavállaló érkezett.

Címlapról ajánljuk
Aggódik, de nyugtat is a német kancellár az energiaválság kapcsán

Aggódik, de nyugtat is a német kancellár az energiaválság kapcsán

A közel-keleti háború okozta energiaválság Németországot is sújtja. Friedrich Merz kancellár azon a véleményen van, hogy a helyzet stabil. A jövő azonban kiszámíthatatlan, ezért összehívja a Nemzetbiztonsági Tanácsot.

Magyar Péter bejelentette hét Tisza-miniszter nevét és több új minisztérium létesítését, határidőt szabott a közjogi méltóságoknak

Megtartotta első frakcióülését a Tisza Párt. Ezután Magyar Péter bejelentette jövendő kormánya tagjai közül hét miniszter nevét is. Szó esett a leendő minisztériumokról és a politikai kultúra megváltoztatásáról is. Határidőt szabott a közjogi méltóságok távozására és elmondta, mi a terv a háborús veszélyhelyzet meghosszabbításával.
inforadio
ARÉNA
2026.04.20. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×