Infostart.hu
eur:
384.41
usd:
329.24
bux:
121308.37
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince

A szlovák gazdaság egészséges és gyorsan nő

Szlovákia gazdasága az idén a tervezettnél gyorsabb ütemben növekszik- derül ki a Szlovák Statisztikai Hivatal legfrissebb jelentéséből. Az elemzők szerint a dinamikus gyarapodás az év végéig is folytatódhat.

A ma közzétett elemzés szerint a második negyedévben a korábban jelzett 6,6 százaléknál is magasabb, 6,7-os volt a bruttó hazai össztermék növekedése.

Elemzők szerint a gyors gazdasági növekedést elsősorban a belső fogyasztás emelkedése és a külföldi beruházások teszik lehetővé.

A szakértők többsége egyetért abban, hogy a szlovák gazdaság egészséges alapokon áll, és növekedésével együtt jár az életszínvonal emelkedése is.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Alaposan elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai piacok október óta nem látott esést szenvedtek el, miután Donald Trump még a hétvégén vámokkal fenyegette meg azokat az országokat, amelyek ellenzik, hogy az USA megszerezze Grönlandot. Európai vezetők elfogadhatatlannak nevezték az elnök fenyegetéseit, és válaszlépéseket ígértek. Donald Trump ma a Davosi Világgazdasági Fórumon beszélt, és kijelentette, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már bejelentette, hogy sikerült megállapodást kötnie. Az elnök kijelentései enyhítették a nyomást a lejtmenetben lévő európai tőzsdéken, majd Amerikában hozzájárultak ahhoz, hogy pluszban zárjanak a vezető részvényindexek. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×