Infostart.hu
eur:
388.03
usd:
329.53
bux:
0
2025. december 28. vasárnap Kamilla
Nyitókép: Unsplash

Mutatjuk, hogy kerül az android az asztalra

Egy új funkcióval a felhasználónak a jövőben csak egy monitorra kell csatlakoztatnia okostelefonját, és az Android olyan lesz a nagy kijelzőn, mint egy asztali számítógép.

Többé nem tudományos fantasztikum, hogy okostelefonból vagy táblagépből asztali számítógépet csináljunk, a Samsung DeX is képes már rá, hogy egy teljes asztali környezetet indít el, ha az eszközt monitorra kötik - írja az Android Authority beszámolója nyomán a hvg.hu.

Általános, érdemi tudáskészlettel bíró, rendszerszintű megoldás eddig nem létezett, a Google viszont már javában dolgozik egy ilyenen. Az asztali funkció nyomai először márciusban bukkantak fel, ekkor viszont még nem lehetett működésre bírni. Most viszont, mint írják, sikerült aktiválni azt egy Pixel mobilon, és betekintést lehet nyerni abba, hogyan is nézhet majd ki a funkció, ha egyszer mindenki számára elérhetővé válik.

Azt fontos tudni, hogy a videóban látható változat még nem végleges, és azt sem tudni, hogy pontosan mikor érkezhet meg a végső verzió. Viszont jelentős előrelépést hozhat majd a jelenlegi, nagyon fapados változathoz képest.

Az asztali verzió megjelenít például egy tálcát és egy állapotsávot, de előbbi az igazi előrelépés - ide ugyanis ki lehet tűzni azokat az appokat, amikhez gyorsan hozzá szeretne férni, akárcsak a macOS/Windows/Linux rendszereknél.

Az alkalmazáskönyvtár is könnyen megnyitható, ahol az összes app megtalálható, de a tálcán találhatók a legutóbb használtak. Lehetséges egyszerre több alkalmazás megnyitása is egymás mellett, és ezeket még méretezni is lehet. Szintén van lehetőség az ablakok mozgatására, ami tényleg olyan, mint egy számítógép operációs rendszerénél, még ha nem is fogja kiváltani azokat.

Az egyes képességek bizonyos pontokon hasonlítanak az androidos táblagépekére, de ez egyáltalán nem probléma - a Google csak máshol is hasznosítja azt, amit egyszer már lefejlesztett.

Címlapról ajánljuk
Gyulay Zsolt a Hungaroringről: kőkemény csatákon kellett túljutni

Gyulay Zsolt a Hungaroringről: kőkemény csatákon kellett túljutni

Jövőre is telt házas lesz a Forma-1-es Magyar Nagydíj – mondta az InfoRádióban Gyulay Zsolt, a Hungaroring Sport Zrt. elnök-vezérigazgatója. A mogyoródi létesítményben a tavasz első felében ér véget a felújítás záró szakasza. Arról is beszélt, hogy miként valósulhatott meg a külföldi szakértők által is elismert beruházás.

Fenyegetőzik az orosz külügyminiszter

Megsemmisítő választ fog adni Oroszország az ellene irányuló támadásra - figyelmeztetett Szergej Lavrov orosz külügyminiszter a TASZSZ hírügynökségnek adott, vasárnap megjelent évértékelő interjújában.
Szép csendben lopakodik a digitális euró

Szép csendben lopakodik a digitális euró

Az Európai Tanács múlt hét csütörtöki ülésének politikailag fajsúlyos két napirendi pontja – az Ukrajnának történő hitelnyújtás és a MERCOSUR egyezmény aláírás előtti jóváhagyása – mellett szinte teljesen elsikkadt a harmadik megvitatott kérdés. Megállapodás született ugyanis a Tanács tárgyalási irányelvéről azokkal az euró szerepének megerősítését célzó kulcsfontosságú javaslatokkal kapcsolatban is, amelyek lehetővé teszik majd a digitális euró bevezetését, valamint pontosítják az eurókészpénz törvényes fizetőeszköz-státuszát.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×