Infostart.hu
eur:
385.83
usd:
331.62
bux:
116510.12
2026. január 11. vasárnap Ágota
Nyitókép: Pixabay.com

Jégeső verte el Vácot, víz alá került a város több része - videók

Augusztus 20-án délután egy zivatargóc pusztított a Dunakanyarban.

A keddi nap időjárási bizonytalanságai közepette az Időkép arról számolt be, hogy kedden kora délután jókora zivatargóc alakult ki a Dunakanyar felett. Észlelőik jelezték, hogy "kitartóan esett belőle a jég, de szerencsére inkább apróbb szemek potyogtak, cseresznye nagyságúnál csak néhány nagyobb volt". Mint írták, néhol az almatermést is megtizedelte a jégverés, ami 10-11 percig tartott, régen láttak ilyet a városban.

A hirtelen lezúduló csapadék elöntötte a Diadal teret és néhány vasúti átjárót is. A beszámolók szerint nagyjából az emberek térdéig ért a víz, a csatornák nem tudták ilyen gyorsan elnyelni a vizet.

A vihar fákat is kettétört, ezért a katasztrófavédelemnek nem csak a víz szivattyúzásával van dolga a településen.

(A nyitókép illusztráció.)

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a Fidesz-kongresszuson: 20 év kormányzás után is kész vagyok a feladatra

Orbán Viktor a Fidesz-kongresszuson: 20 év kormányzás után is kész vagyok a feladatra

Országos kongresszuson mutatta be a Fidesz–KDNP a 106 egyéni képviselőjelöltjét a 2026-os országgyűlési választások előtt. A kongresszus mottója: „Fidesz – a biztos választás”. Orbán Viktor miniszterelnök felszólította a Fidesz-jelölteket, hogy a Lázárinfókhoz hasonlóan álljanak szóba mindenhol mindenkivel, és mindenképp beszéljenek a háborúról, a migrációról és a genderőrületről. Migránsok vagy biztonság? Gender vagy család? Béke vagy háború? – ez a választások tétje Orbán Viktor szerint.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×