Infostart.hu
eur:
382.21
usd:
328.33
bux:
108922.07
2025. december 5. péntek Vilma
Nyitókép: Pixabay

Fagyosan indult többfelé május 9.

A napi hidegrekord azonban nem került veszélybe.

Újabb hideg éjszakán vagyunk túl, és ezúttal már gyenge fagyok is előfordultak. Az Időkép öt mérőállomásán is fagypont alá csökkent a hőmérséklet kedd hajnalban, a leghidegebbet, mínusz 1,4 fokot Zabarban mérték. Ezt követe Etes -0,55, Tarodna -0,47, Jósvafő -0,3 fokkal.

Mint írják, nemcsak északon, a Duna-Tisza közén is fagyott: Csévharaszton -0,4 fokot mértek. Emellett pedig több helyen születtek 5 fok alatti minimum-hőmérsékletek. A napi hidegrekord azonban nem került veszélybe: 1941-ben Putnokon ugyanis -3,8 fokot mértek ezen a napon.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat számai szintén csípős májusi reggelről tanúskodnak, bár náluk Zabarnál -1,9 fok olvasható.

Címlapról ajánljuk
Megszavazta a Bundestag a nyugdíjreformot – Merz csatát nyert, de valójában vesztett

Megszavazta a Bundestag a nyugdíjreformot – Merz csatát nyert, de valójában vesztett

Hajszálnyi többséggel fogadta el a Bundestag a Friedrich Merz vezette kormánykoalíció által kezdeményezett nyugdíjreform tervezetét. A kereszténydemokrata kancellár sorsát valójában saját pártjának fiatal képviselői nehezítették meg, győzelmét ugyanakkor közvetve segítette az ellenzéki Baloldal Pártja is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×