eur:
402.75
usd:
372.15
bux:
88686.46
2025. április 1. kedd Hugó
Nyitókép: Pexels.com

Méretes cápa bukkant fel a szörfversenyen, aztán jött a megőrülés – képek

A ragadozó szerencsére nem támadt a sportolóra, csak gimnasztikázott egyet. Így tragédia nem történt, viszont nagyon látványos fotók születtek.

Pályafutása minden bizonnyal legjobbjai közé kerülnek be azok a képek, melyeket a hétvégén sikerült elkészítenie Jordan Anast szörffotósnak.

Ananst a kaliforniai San Onofrebeachen, a helyi szörfklub versenyén dolgozott, épp TylerWarren hullámlovaglását kattintgatta, amikor Warren mögött egyszer csak feltört a felszín alól egy méretes fehér cápa.

Egyből ikonikus fotók születtek:

Jordan Anast posztja szerint az „ugrócápás” fotók egyből nagy karriert futottak be, a fotóst 24 órán belül valósággal szétszedte a sajtó – írja a Hvg.hu.

Fehér cápáknál egyébként teljesen normális, hogy ki-kiugrálnak a vízből. Ezt a technikát jellemzően vadászat közben vetik be, alulról startolnak rá a zsákmányukra, és felgyorsítva „elütik” őket. Lefékezni már nem tudnak/akarnak, ezért lőnek ki az égbe. A meglepett és kótyagos zsákmányt könnyebb már elkapni.

(Címlapképünk illusztáció.)

Címlapról ajánljuk
A juhtartók már legalább másfél milliárd forintos kárt könyveltek el
Száj- és körömfájás

A juhtartók már legalább másfél milliárd forintos kárt könyveltek el

Idehaza eddig már másfél milliárd forint káruk keletkezett a juhtartóknak a ragadós száj- és körömfájás betegség megjelenése miatt, miután hozzávetőleg 20 százalékkal csökkent a bárány ára – mondta az InfoRádióban a Juh és Kecske Ágazati Szakmaközi Szervezet ügyvezető igazgatója. A termelők a húsvét előtt értékesítik a szaporulat szinte 100 százalékát.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.01. kedd, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára
Itt a fordulat az amerikai tőzsdéken

Itt a fordulat az amerikai tőzsdéken

Nagyobb eséssel indult a hét az ázsiai tőzsdéken, ezt követően pedig Európában is lefelé vették az irányt a részvényindexek, csakúgy mint Amerikában: a Nasdaq vezetésével nagyobb esést láthattunk a nyitában, miután a piaci szereplőket általánosságban az amerikai recessziós félelmek, illetve a szerdán élesedő vámok aggasztják. A bizonytalanság óriási, a nyitástól távolodva markáns hangulatjavulást figyelhettünk meg. Egy ilyen bizonytalan környezetben megfelelő menekülőeszköz az arany: a nemesfém jegyzése ennek megfelelően hétfő reggel újabb történelmi csúcsot ért el. A magyar tőzsde is lefordult, az alapból rossz nemzetközi hangulat mellett az OTP és a Magyar Telekom esése is lefelé húzta ma a hazai börzét, miután Nagy Márton bejelentette, hogy árszabályozás jöhet a bankoknál és telekomcégeknél is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. március 31. 06:26
×
×
×
×