Infostart.hu
eur:
364.52
usd:
316.16
bux:
146688.57
2026. augusztus 1. szombat Boglárka
Nyitókép: Sebastian Condrea/Getty Images

Szigorú bírságot vezetnek be Horvátország több turistacélpontján

Ötszáz és hétszáz eurót kockáztatnak, akik nem törődnek az új szabályokkal.

A dalmáciai városok lakóinak elege lett abból, hogy a turisták jelentős része nemcsak a strandon, hanem az utcán is fürdőruhában vagy erősen hiányos öltözetben sétálgat. Ezért arra kérik az önkormányzatokat, hogy szigorúan bírságolják meg őket.

A helyzet Pag szigetén a legkaotikusabb, ott ugyanis nemcsak a bikinis lányok zavarják a konzervatív helyieket, hanem a szórakozóhelyekről reggel kitóduló részeg fiatalok is - írta az Aqua Magazin a Figyelő cikke alapján.

Egyes településeken már megtették a szükséges lépéseket. Hvar szigetének azonos nevű fővárosában például a helyi hatóságok a hiányos öltözetért 500, az utcai alkoholfogyasztásért pedig 700 eurós bírságot szabnak ki a tetten ért turistákra.

Hasonló terv van Dubrovnik, Rovinj, Split és Zadar településein is. Itt a fürdőruhás flangálásért még nem büntetnek, a köztéri alkoholfogyasztásért viszont igen. Az egyébként egész Horvátországban tilos, csak eddig nem léptek fel a renitensekkel szemben a hatóságok.

Címlapról ajánljuk
Ürge-Vorsatz Diána: ennyire rossz helyzetre a klímakutatók sem számítottak

Ürge-Vorsatz Diána: ennyire rossz helyzetre a klímakutatók sem számítottak

Társadalmi vészhelyzet fenyegi az országot a globális klímaváltozás következtében kialakult áramkrízis és vízhiány miatt – mondta az InfoRádiónak adott interjúban az ENSZ Éghajlatváltozási Kormányközi Testületének alelnöke. Ürge-Vorsatz Diána klímakutató, a CEU professzora arról is beszélt, hogy a mostani helyzet sajnos annál is rosszabb, mint amit a kutatók előre jeleztek.

Taxizás, közlekedés, vasút: nagy változások léptek életbe szombattól

Augusztus 1-jétől, vagyis szombattól a budapesti taxizásban nőtt az alapdíj, a kilométerdíj és a percdíj is, és bevezetik a 800 forintos reptéri díjat is. A budapesti agglomerációba rengeteg új éjszakai buszjárat indul mostantól. Szombaton újra elindul a vasúti személyforgalom a komló–Dombóvár vonalon, amit Komlón meg is ünnepelnek egy vasúti nappal.
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Hőségkrízis: sorra lépnek a nagyvállalatok, sosem látott szinten a Duna

Hőségkrízis: sorra lépnek a nagyvállalatok, sosem látott szinten a Duna

Magyarországot újabb hőhullám érte el, a következő egy hétben országosan 40 fok körüli hőmérsékletre lehet számítani, jelentős csapadékra pedig egyelőre nincs kilátás sem a Duna, sem pedig a Tisza vízgyűjtőjén. A helyzet miatt hamarosan le kell állítani a paki atomerőművet, ez súlyos energiaellátási helyzetbe hozza az országot, a kormány, az önkormányzatok és a vállalatok sorra jelentik be az energiahasználat csökkentésére irányuló lépéseiket. Cikkünk folyamatosan frissül a hőség miatti krízis legfrissebb információival.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×