Infostart.hu
eur:
379.41
usd:
319.09
bux:
129447.89
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta
Nyitókép: Pexels.com

Melegedéssel indul a hétvége, aztán viszont...

Elvonul a sekély ciklon, melegebb és szárazabb levegő érkezik, de vasárnap visszatér a csapadék.

A hétvégén több lesz a napsütés, de néhol továbbra is lehetnek kisebb záporok, akár zivatarok - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből.

Pénteken gomolyfelhős, napos idő lesz a jellemző, de keleten kialakulhatnak kisebb záporok. A legalacsonyabb hőmérséklet általában plusz 3 és 8 Celsius-fok között alakul, de az északkeleti völgyekben ennél pár fokkal hidegebb, akár gyenge fagy is lehet. A legmagasabb hőmérséklet 17 és 21 fok között valószínű.

Szombaton sem zárható ki egy-egy zápor, de jellemzően napsütéses idő várható. A hőmérséklet hajnalban általában plusz 2 és 7 fok között alakul, de a fagyzugos helyeken 0 fok köré is lehűlhet a levegő. Délután 18-22 fokot mérhetnek.

Vasárnap is több órára kisüt a nap, de nyugaton akár hosszabb időre is eltakarhatják a napot a felhők. Helyenként előfordulhat zápor, zivatar, nagyobb eséllyel az ország déli felén. A minimumhőmérséklet általában 4 és 10 fok között alakul, a fagyzugos körzetekben pár fokkal hidegebb is lehet. Délutánra 18 és 23 fok közé melegszik fel a levegő.

Címlapról ajánljuk
Tánctilalom, rabszolgaság, születési előjogok – döbbenetes szabályokat vezettek be a tálibok

Tánctilalom, rabszolgaság, születési előjogok – döbbenetes szabályokat vezettek be a tálibok

Új büntető törvénykönyv lépett érvénybe Afganisztánban. A kódex tág nyelvezetet használ, kiszélesítve a bírák és a tisztviselők döntési jogkörét, teret biztosítva egyebek mellett az önkényes letartóztatásoknak. Dócza Edith Krisztina, a Migrációkutató Intézet vezető elemzője az InfoRádióban elmondta: társadalmi osztályok alapján sorolják be azt, hogy az adott bűnelkövető milyen büntetésre számíthat. Afganisztánban tilos a tánc és a táncnézés, a tálibellenes mozgalmak résztvevői pedig akár halálbüntetést is kaphatnak.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Fontos adatok érkeztek, reagálnak a piacok

Fontos adatok érkeztek, reagálnak a piacok

Szerdán az ázsiai tőzsdék mérsékelten emelkedtek, az ausztrál piac vezette az emelkedést főként vállalati gyorsjelentések által hajtott ralinak köszönhetően. Az európai részvénypiacok ma stagnálással nyitottak, majd délutánra vegyes kép alakult ki. Délután a vártnál sokkal erősebb munkaerőpiaci adatok érkeztek az USA-ból, amire kezdetben felpattantak a tőzsdék, viszont később elolvadt az emelkedés.   Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×