Infostart.hu
eur:
377.11
usd:
316.61
bux:
129777.94
2026. február 10. kedd Elvira
Nyitókép: YouTube

Ilyen volt "belülről" az első önvezető robotversenyautó útja

A goodwoodi sebességfesztivál látogatói megcsodálhatták, amint egy elektromos robotautó végigszáguld a park híres versenypályáján. Két videó is készült róla.

A Roborace versenyszéria önjáró, mesterséges intelligencia által vezérelt versenyautója, a Robocar volt az első autonóm gépkocsi, amely teljesítette a goodwoodi hegyi felfutót - írta a vezess.hu.

A Robocar más a rajta elhelyezett szenzorok segítségével komoly sebességek mellett is képes navigálni tetszőleges pályán. Goodwoodban 120 km/órában maximálták a sebességét, hogy jól megnézhessék maguknak a vendégek, de ha számításba vesszük, hogy az 1350 kilós gépkocsit 4 darab, egyenként 180 lóerős villanymotor hajtja, nyilvánvaló, hogy ennél sokkal, de sokkal gyorsabban is tudna menni.

Íme két videó a menetről - az első 360 fokos, és olyan, mintha a sofőr nélküli kocsiban ülnénk.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.02.10. kedd, 18:00
Charaf Hassan
a Budapesti Műszaki- és Gazdaságtudományi Egyetem rektora
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×