Infostart.hu
eur:
362.19
usd:
317.68
bux:
141600.83
2026. július 21. kedd Dániel, Daniella

Lebukott a vak betörő

Vak betörő kerül bíróság elé Kínában: hihetetlenül kifinomult hallása segítette tettei elkövetésében.

A 36 éves férfi még gyerekkorában, 6 évesen veszítette el látását betegség miatt. Hamarosan annyira kifinomult a hallása, hogy a hangok visszaverődése révén még biciklizni is tud, természetesen visszafogott tempóban.

Az utóbbi években elszaporodtak a betöréses lopások a férfi szomszédságéban, ám rá, mivel vak, senki sem gyanakodott. Mivel nem lát, a szomszédok volt, hogy a jelenlétében vették elő, vagy dugták vissza otthoni "dugipénzüket", a vak pedig nemcsak pontosan tudta a hangok hallatán, hogy hol a rejtekhely, hanem a papírzörgés révén az összeg nagyságát is fel tudta becsülni.

A férfi azután visszatért az adott házhoz, amikor senki sem volt otthon - erről is fülével győződött meg -, majd behatolt és ellopta a rejtett pénzt - adta hírül az austriantimes.at című osztrák hírhonlap.

Címlapról ajánljuk

Bóka János új Fidesz-frakcióvezető: a Tisza Párt nem akarja, hogy 2030-ban az emberek szabadon dönthessenek

Készen állok a politikai közösségünk szolgálatára, vállalva, hogy megőrzöm az elmúlt 16 év eredményeit és képviselem értékeinket – jelentette ki megválasztása után kedden Bóka János, a Fidesz új frakcióvezetője egy tévéinterjúban.
inforadio
ARÉNA
2026.07.22. szerda, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
Itt a történelmi csúcs a magyar tőzsdén!

Itt a történelmi csúcs a magyar tőzsdén!

Ma is elsősorban az iráni fejleményekre figyelnek a befektetők világszerte, de más fejlemények is borzolják a kedélyeket: az amerikai kereskedelmi főképviselő újabb, több tucat országot érintő vámintézkedéseket helyezett kilátásba a Trump-adminisztráció részéről, ráadásul eközben meredeken emelkedik az olaj ára, mivel felerősödtek a közel-keleti ellátási kockázatok. Ázsiában felemás kereskedést láthattunk, Európában és Amerikában egyelőre pozitív a kép. A magyar tőzsde az OTP-nek köszönhetően felülteljesített; a társaság megállapodást írt alá a Luminor megvásárlásáról, amely a Balti régió harmadik legnagyobb bankcsoportja. Az OTP végül történelmi csúccsal zárta a napot

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×