Infostart.hu
eur:
362.99
usd:
311.36
bux:
151930.42
2026. augusztus 25. kedd Lajos, Patrícia

Hivatalos: nem muszáj Franciaországban élni

Immár bírósági papírja van két fiúnak arról, hogy nem kötelesek Franciaországban élni. A brit-francia vegyes házasságban született gyerekek egy vakáción annyira beleszerettek Angliába, hogy nem mentek vissza az anyjukhoz.

A 11 és 16 éves fiúk szüleik válása után édesanyjukkal éltek Franciaországban, ám később úgy döntöttek, hogy ők britek, és nem voltak hajlandók hazatérni.

Az anya bíróság elé vitte az ügyet, azt állítva, hogy joga van eldönteni, hol éljenek a fiai, akiknek az apával együtt ehhez kell alkalmazniuk. A brit bíróság azonban úgy döntött, hogy a fiúk elutasíthatják a franciaországi életet.

A főbíró nemcsak szokatlannak, hanem nagyon szokatlannak minősítette az esetet, hozzátéve: világosan kiderült, hogy a fiúk nem szeretik az országot, ahol addig éltek.

A tárgyaláson a fiúk elmondták, hogy azért szeretik Angliát, mert ott gyalog mehetnek iskolába, saját kulcsuk lehet, és nem kell annyi házi feladatot csinálniuk.

"Nagyon ritkán, talán soha nem tapasztaltam, hogy gyerekek ilyen határozottan fejezzék ki a véleményüket" - fogalmazott a főbíró.

Franciaországban egyébként mintegy 300 ezer brit állampolgár telepedett le.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.25. kedd, 18:00
Totyik Tamás
a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke
Tisza-kormány: Orbán Anita feljelentést tett a lélegeztetőgép-ügyben, kezdődik a Vagyonvisszaszerzési Hivatal elnökjelöltjeinek meghallgatása

Tisza-kormány: Orbán Anita feljelentést tett a lélegeztetőgép-ügyben, kezdődik a Vagyonvisszaszerzési Hivatal elnökjelöltjeinek meghallgatása

A Tisza-kormány hétfőn nyilvánosságra hozta a 2026-os költségvetés felülvizsgált változatát, amely mintegy 700 milliárd forintos megtakarítást irányoz elő, és 500 milliárd forintos Havária Alapot hoz létre az aszály és az energiaválság kezelésére. Emellett fontos mérföldkőhöz ért a kormány vagyonvisszaszerzési programja: kiderült a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal elnöki posztjára pályázó három versenyben maradt jelölt neve, akiket kedden és szerdán hallgatnak meg. Kedden Orbán ANita külügyminiszter azt is bejelentette, hogy feljelentést tett a Külügyminisztérium 2020-as Covid-beszerzéseinek ügyében, amely főként a lélegeztetőgépeket érinti.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×