Infostart.hu
eur:
390.45
usd:
338.84
bux:
122351.76
2026. március 12. csütörtök Gergely

Nem hirdetheti szüzességét az iskolában a 16 éves lány

A brit legfelsőbb bíróság elutasította annak a lánynak a keresetét, akinek a tanárai megtiltották önmegtartóztatását jelképező gyűrűjének viselését.

A 16 éves Lydia Playfoot azt mondta, hogy az ezüstgyűrű a hitének kifejezése, ezért szerinte nem szabadna az iskolai ékszerhordási tilalmat arra is kiterjeszteni.

Nagyon csalódott vagyok a döntés miatt, amellyel a legfelsőbb bíróság nem engedélyezte nekem, hogy hordjam az iskolában azt a keresztény meggyőződésemet kifejező gyűrűmet, hogy nem fekszem le senkivel házasságon kívül - jelentette ki a lány.

Úgy gondolom, a bíróság döntése azt jelenti, hogy idővel az olyan embereknek, mint például az iskolai vezetők és a munkaadók, illetve a politikai szervezeteknek joguk lesz megtiltani a keresztényeknek hitük nyilvános kifejezését és gyakorlását - mondta Lydia Playfoot.

A lány ügyvédje a bíróság előtt azt mondta, hogy a gyűrű hordásának iskolai tilalma sérti a lelkiismereti, vallási és gondolatszabadságot, amit az Emberi Jogok Európai Egyezménye véd.

Az iskola jogászai azzal érveltek, hogy nem történt diszkrimináció, az önmegtartóztatást jelképező gyűrű hordása sérti az iskolai ékszerviselés szabályozását.

Közölték: a muzulmán és szikh tanulóknak is csak azokat a tárgyakat engedik viselni, amelyek vallásuk szerves részét képezik. A keresztények is viselhetnek keresztet, de véleményük szerint az említett ezüstgyűrű nem tartozik szorosan a hitükhöz.

Az önmegtartóztatásra utaló ezüstgyűrűt a hívők a bal kezük középső ujján hordják. Egy bibliai passzusra utalnak ezzel, amely szerint a keresztényeknek távol kell tartaniuk magukat a szexuális bűnöktől.

A 16 éves lány esete a legutóbbi példája azoknak a vitáknak, amelyek az utóbbi években a brit iskolákban kibontakoztak a vallási szimbólumokról és a tanulók hitének megfelelő öltözködésről.

Tavaly egy brit jogi testület visszautasította Shabina Begum keresetét, amellyel azt szerette volna elérni, hogy lutoni iskolája tiltása ellenére, hordhassa muzulmán öltözetét.

Címlapról ajánljuk
Csicsmann László az Arénában: amíg Irán képes ellenállni, addig a másik két ország sem száll ki

Csicsmann László az Arénában: amíg Irán képes ellenállni, addig a másik két ország sem száll ki

A következő hetekben is folytatódhat a közel-keleti háború; amíg Irán ellenáll és képes a támadásokra válaszolni, addig az Egyesült Államok és Izrael sem száll ki – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Csicsmann László Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója. Szerinte a háború az iráni rezsim túlélését is szolgálja.

Orbán Viktor: dokumentálnunk kell, hogy akartunk velük tárgyalni

A kormányfő telefonon igazította el az Ukrajnában tartózkodó, a Barátság kőolajvezeték ügyében küldött delegáció vezetőjét.
inforadio
ARÉNA
2026.03.12. csütörtök, 18:00
Kövér László
az Országgyűlés elnöke, a Fidesz Országos Választmányának elnöke
Feje tetejére állt a világ: ezt az egész gabonapiac megszenvedheti

Feje tetejére állt a világ: ezt az egész gabonapiac megszenvedheti

Óriási kilengéseket és komoly piaci bizonytalanságot okozott az iráni háború a világ tőzsdéin, amely a magyar mezőgazdaságot is elérte. Az aggodalom egyik fő oka, hogy a konfliktus miatt lezárt Hormuzi-szoroson a kőolajtól kezdve a műtrágyán át egészen a takarmányalapanyagokig számos kulcsfontosságú árut szállítanak, így az útvonal tartós kiesése komoly ellátási zavarokat és áremelkedést is okozhat. De vajon meddig tarthat mindez? Igaza lesz Trumpnak és tényleg hamarosan vége lesz a háborúnak? Vagy elhúzódik a válság és súlyos következményekre számíthatunk? Többek között erről beszélgettünk a magyar agrárium meghatározó szereplőivel az Alapvetés podcast eheti adásában, amely ezúttal a Portfolio Agrárium 2026 konferenciáról jelentkezik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×