Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
Nyitókép: Unsplash

Egy Andrássy úti padon ülve, kimért adagokban terjesztette a kábítószert - videón az elfogása

A díler pechére az üzletelés egy szolgálaton kívüli rendőrnek is feltűnt. Most jelentős mennyiségre elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntette miatt emelt vádat vele szemben az ügyészség.

A Fővárosi Főügyészség jelentős mennyiségre elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntette miatt emelt vádat egy józsefvárosi dílerrel szemben – írja közleményében a Fővárosi Főügyészség.

A vádirat lényege szerint az 59 éves férfi 2021-től kezdődően Budapesten kábítószerrel kereskedett, melyhez az általa ismeretlen forrásból továbbértékesítés végett beszerzett drogot a józsefvárosi lakásában tárolta. A férfi módszere az volt, hogy a kábítószert – elsősorban marihuánát – kétheti rendszerességgel a vevőkkel előre egyeztetett időpontban a megbeszélt helyre szállította a kerékpárjával.

A férfi 2023. december 15-én, este, a kerékpárjával a budapesti Andrássy útra ment, egy padra leült és ott az alkalmi vevőinek befőttesüvegben elhelyezett marihuánát tartalmazó simítózáras tasakokat adott át. Ezt azonban egy szolgálaton kívüli rendőr észlelte és a dílert a vevőivel együtt előállította. A férfi kerékpáros táskájában, valamint később a józsefvárosi lakásában a rendőrök további – a jelentős mennyiséget meghaladó – előre kiporciózott kábítószert, így marihuánát, hasiskockát, ecstasy port és az eladásokból származó mintegy 2 millió forintot találtak.

A Fővárosi Főügyészség a korábban letartóztatásban, majd jelenleg bűnügyi felügyelet alatt álló vádlottal szemben fegyházbüntetés és pénzbüntetés kiszabását, továbbá a tőle lefoglalt készpénzre vagyonelkobzás alkalmazását indítványozta a vádiratában.

Az ügyhöz felvételen az látható, amint a vádlott egy utcai padon ülve szatyorból szatyorba adja át a drogot, majd ezután a rendőrség az Andrássy úton vele szemben intézkedik.

A díler felfedezéséről és elfogásáról készült videót az ügyészség oldalán tekintheti meg.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×