Infostart.hu
eur:
384.9
usd:
329.65
bux:
116104.14
2026. január 8. csütörtök Gyöngyvér
18 éven felülieknek
Az ön által letölteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek.

Ha szeretné, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használjon szűrőprogramot
Nyitókép: Pexels.com

Megszült, aztán borzalmas dolgot művelt

A Szolnoki Járásbíróság emberölés bűntette miatt rendelte el – a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség indítványára – egy 28 éves jászsági nő letartóztatását, aki június 20-án megölte újszülött csecsemőjét.

Az ügyészség indítványa szerint a nő június 20-án reggel jászberényi munkahelye egyik mosdójában – eltitkolt, gondozatlan terhességet követően – gyermeket szült, a születést követően a csecsemő felsírt. A gyanúsított ezt követően az újszülöttet a mosdóba vitt hátizsákban lévő átlátszó nejlonzacskóba tette, majd a zacskó száját összefogva, azt a vécében lévő kukából kivett kék színű szemeteszsákba helyezte. A nő a szemeteszsák nyílását összesímítva annak felső részét visszahajtotta és a két műanyag zsákba csomagolt újszülöttet a hátizsákjába rejtette – olvasható a vádhatóság közleményben.

Az üzem több dolgozója megjelent a gyanúsítottat keresve a mosdónál, nekik a nő azt állította, hogy erős menstruációs vérzése van, de jól érzi magát. A dolgozók azonban – látva a mosdó padlóján lévő nagy mennyiségű vért – értesítették a mentőszolgálatot. A nő a kiérkező mentős ismételt kérdéseire is tagadta, hogy gyermeket szült volna, folyamatosan erős menstruációra hivatkozott – teszik hozzá.

A mentőszolgálat a gyanúsított kórházba szállítását megkezdte, amely során a nő a mentős többszöri kérdésre ismerte el, hogy gyermeket szült – közölték. Ezután a hátizsákban megtalálták a gyermeket, aki ekkorra életjeleket már nem mutatott. A szakszerű ellátás ellenére a csecsemőt újraéleszteni már nem lehetett – szerepel a közleményben.

A főügyészség azért indítványozta a nő letartóztatását, mert a kiszabható büntetés nagyságára figyelemmel fennáll szökésének, elrejtőzésének veszélye. A Szolnoki Járásbíróság nyomozási bírája elrendelte a nő letartóztatását – tájékoztattak.

Címlapról ajánljuk
Nagy István az Arénában: az európai mezőgazdaság végét jelentheti a Mercosur-egyezmény

Nagy István az Arénában: az európai mezőgazdaság végét jelentheti a Mercosur-egyezmény

Az olaszok engedményt kaptak a sajt- és borexportjukra, ezért várhatóan hamarosan meglesz a többség az unióban a dél-amerikai országokkal kötendő Mercosur szabadkereskedelmi megállapodás aláírásához, amely a legrosszabb esetben az európai mezőgazdaság végét jelentheti. Erről a magyar agrárminiszter beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában, miután hazatért egy brüsszeli tanácskozásról.

Ki hol takarítsa a havat? Hosszú távon maradhatnak az árrésstopok – Kormányinfó

Mukics Dániel katasztrófavédelmi szóvivő is a csütörtöki Kormányinfó vendége volt. Rajta kívül Vitályos Eszter kormányszóvivő és Gulyás Gergely kancelláriaminiszter tájékoztatta a nyilvánosságot. Számos kérdés irányult a hóhelyzet kezelésére, illetve a hideggel kapcsolatos teendőkre, de Magyar Péter, az ukrajnai EU-integráció ügye és Vitályos Eszter facebookos hókotrója is számot tartott újságírói érdeklődésre.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×