Infostart.hu
eur:
388.03
usd:
329.53
bux:
0
2025. december 27. szombat János
Nyitókép: Pixabay

Zs. Ádám egy éve jelentette be, hogy eltűnt az édesanyja, csakhogy...

A rendőrség elfogta, a bíróság pedig letartóztatta azt a férfit, akit édesanyja megölésével gyanúsítanak - közölte a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság.

Azt írták: a férfi 2024 januárjában tett bejelentést arról, hogy édesanyja eltűnt. Elmondása szerint a 70 éves nő a közös otthonukból ismeretlen helyre távozott. A bejelentés után a rendőrök a polgárőrökkel közösen kezdték keresni a nőt; átfésülték a környéket, tanúkat hallgattak ki, de az asszonyt nem találták meg.

A rendőröknek az eltűnés körülményei gyanúsak voltak, arra engedtek következtetni, hogy az asszony fia összefüggésbe hozható az eltűnéssel, ezért a Pest vármegyei nyomozók újból meghallgatták a férfit. Ő végül beismerő vallomást tett. Elmondta, hogy a bejelentés előtti napon édesanyját egy vita közben ellökte, amitől a nő megsérült, ő azonban magára hagyta. Amikor hazaért, a nő már nem élt. Ettől pánikba esett, és az anyját egy pokrócba csavarta, majd a ház udvarán elásta, az udvar ezen részét pedig letérkövezte.

A rendőröknek a 36 éves férfi megmutatta, pontosan hol ásta el az anyját, ahol meg is találták a maradványokat.

A férfit őrizetbe vették, és halált okozó testi sértés miatt indítottak ellene nyomozást. Az igazságügyi szakértő véleménye alapján jelenleg emberölés miatt jár el a hatóság Zs. Ádámmal szemben, akinek a bíróság a napokban elrendelte a letartóztatását - közölte a rendőrség.

Címlapról ajánljuk
Fontos feladatot kap egy magyar szakember a téli olimpián

Fontos feladatot kap egy magyar szakember a téli olimpián

Bár a 2026-os téli olimpián nem lesz ott sem a férfi, sem a női magyar jégkorong-válogatott, jelentős sportdiplomáciai sikert ért el ismét a hazai szövetség elnöke. Kolbenheyer Zsuzsanna az InfoRádióban elmondta, hogy az edzőképzés fejlesztését a megnövekedett gyereklétszám miatt kiemelt jelentőségűnek tartja a szakágban.

Háború, halál, béke – Ilyen volt a világ 2025-ben

2025-ben egy hosszú ideje óta tartó háborút sikerült befagyasztani, egy másik azonban – a béketervek ellenére – még a fegyverszünetig sem jutott. Körképünkben nem csak a világpolitikát meghatározó fegyveres konfliktusokat, de az év más fontos nemzetközi történéseit is áttekintjük.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×