Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia
Nyitókép: ugyeszseg.hu

Drogot adott a fiatalnak, aki kiugrott az ablakon – lényegében megúszta, pedig halál lett a vége

Az érettségit ünneplő társaság egyik tagja a mélybe vetette magát – a dílereket most ítélték el.

Felfüggesztett börtönre ítélte a bíróság azt a két férfit, akik kábítószert adtak el annak az érettségit ünneplő fiatalokból álló társaságnak, amelynek egyik tagja még aznap éjszaka kiugrott egy Fő utcai lakás ablakán. A fiatalt kórházba vitték, de később meghalt.

A Fővárosi Főügyészség közleménye szerint a 25 és egy 28 éves férfi 2020 márciusa és májusa között egymást segítve értékesített drogot a kábítószer-fogyasztóknak. A drogokat a fiatalabb férfi szerezte be, majd a társa adta át a vevőknek a személyes találkozók során, és ezekről az ügyletekről feljegyzéseket is készített.

A kábítószer-kereskedői tevékenységük keretében az idősebbik elkövető 2020. május 9-én, a VIII. kerület, Kálvária téren marihuánát, amfetamint és LSD-t adott át egy fiatalokból álló társaság egyik tagjának, aki a szerekért 20 ezer forintot fizetett. A társaság még aznap éjszaka egy I. kerületi lakásban szórakozott, amelynek során

az egyik fiatal kizuhant a lakás ablakán és később a kórházban életét vesztette.

A nyomozók a kábítószert átadó vádlott elfogásakor annak VIII. kerületi, majd a társa IX. kerületi lakásában kábítószereket, valamint nagy mennyiségű, kábítószer csomagolásához használt műanyag tasakot, és digitális mérleget találtak. Az ügyészség drogkereskedelemmel vádolta meg a két férfit.

A bíróság egyiküket 2 év börtönbüntetésre ítélte, de a végrehajtását 5 év próbaidőre felfüggesztette, társát 1 év 6 hónap börtönbüntetésre ítélték, de ezt is felfüggesztették négy év próbaidőre. Az ügyészség letöltendő szabadságvesztés kiszabásáért fellebbezett.

Címlapról ajánljuk

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Hol talizzunk? – Így alakította át a digitalizáció és a Covid a szociális infrastruktúrát

Hol talizzunk? – Így alakította át a digitalizáció és a Covid a szociális infrastruktúrát

Az emberek találkozására lehetőséget adó szociális infrastruktúra (például könyvtár, kávézó, sétálóutca, vasútállomás) szerepe egyéni és társadalmi szinten is jelentős: elősegítheti a társadalmi kohéziót, a jobb életminőséget, az egészséget, vagy az elmagányosodás ellenszere is lehet. Cikkemben a szociális infrastruktúraként működő helyek átalakulását és az azokra ható tényezőket mutatom be, különös tekintettel a digitalizáció és a Covid okozta hatásokra.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×