Az ügyészség a vádemelés mellett az elkövetőt polgári bíróság előtt is beperelte vagyoni kártérítésért.
Az ügyészség az ügy kapcsán külön felhívja a figyelmet arra, hogy élethelyzetéből adódóan nincs mindenkinek arra lehetősége arra, hogy vagyoni, kártérítési pert indítson a büntetőeljárás után. Ahogy fogalmaznak: "vannak olyanok, akik hátrányos szociális körülményeikkel összefüggő ismeretszintjük, jogban való járatlanságuk, mentális vagy fizikai állapotuk miatt nem képesek érvényesíteni jogaikat. Az ilyen helyzetben a törvény biztosítja, hogy érdekükben az ügyészség polgári pert indíthasson. Az ügyészség e feladata kevésbé ismert a közvélemény előtt, érdemes ezért tudni, hogy ha a bűncselekmény áldozata saját maga nem képes a jogainak védelmére, az ügyész ezt megteheti helyette.
Ebben az ügyben az történt, hogy a vádat emeltek egy nő ellen, aki 2019-ben egy mentálisan visszamaradt férfitól kicsalta budapesti lakását. Adásvételi szerződést kötöttek, amellyel a férfi a lakását eladta a vádlottnak.
A szerződés szerint a nő a vételárból egyrészt kifizette a férfi tartozásait, majd a fennmaradó második, 16.000.000 forint vételár részletet készpénzben kellett volna megfizetnie. Erre azonban nem került sor, a nőnek ez már a szerződés megkötésekor sem állt szándékában.
A férfi idős kora, egészségi állapota, anyagi helyzete, jogban való járatlansága okán nem tudott volna maga pert indítani. Ezért az ügyészség keresetet nyújtott be az érdekében a bíróságra, melyben azt kérte, hogy kötelezze a nőt arra, hogy az adásvételi szerződésből eredő fizetési kötelezettségét teljesítse, azaz a fennmaradó
16.000.000 forintot és annak több évi kamatát fizesse ki a sértettnek.
Az ügyészi keresetről a bíróság fog dönteni.