Infostart.hu
eur:
386.63
usd:
330.12
bux:
110405.74
2025. december 22. hétfő Zénó
Close up on an adult black males hand holding a knife
Nyitókép: Martin Chavez/Getty Images

Afgán férfi gyilkolt meg egy afgán állapotos nőt Dániában

Őrizetbe vettek hétfőn egy 24 éves afgán állampolgárt Dániában, akit azzal gyanúsítanak, hogy késsel megölt egy 37 éves, várandós nőt - közölte a dán rendőrség.

A férfit a rendőrség jelenleg kihallgatja, hatósági őrizetének meghosszabbításáról kedden dönt az illetékes bíróság.

A várandós nőt csütörtök este támadták meg egy késsel a nagyjából ötven kilométerre Koppenhágától nyugatra található Holbaek kisvárosában, miután véget ért a műszakja egy idősek otthonában.

A rendőrség szerint a nő is afgán állampolgár volt.

Az elkövető kirángatta kocsijából és többször is beleszúrt késével. A nő belehalt sérüléseibe, de születendő fiú csecsemője csodával határos módon túlélte a támadást.

Az eset három napja történt, de a nemzetközi sajtóban ma terjedt el a hír.

Címlapról ajánljuk
Leszúrni a tűzijátékpálcát? Soha! – Életmentő tanácsok durrogtatás előtt

Leszúrni a tűzijátékpálcát? Soha! – Életmentő tanácsok durrogtatás előtt

A szilveszteri tűzijátékozásnak számos veszélye lehet, ezért fontos, hogy mindenki alaposan olvassa el a használati utasításokat és csak engedéllyel rendelkező árusoktól vásároljon ilyen eszközöket – hangsúlyozta Luterán György, a Pirotechnikusok Érdekvédelmi Szövetségének elnökségi tagja. A szabályok szigorúak, területileg is.

Minden bizonytalan Vlagyimir Putyin körül, csak találgatnak a hírszerzők

Belső hírszerzési források és kormányzati tisztségviselők között nincs egyetértés Oroszország távlati katonai céljait illetően. Míg egyes jelentések szerint Vlagyimir Putyin továbbra is igényt tart egész Ukrajnára, addig a hírszerzési igazgató szerint Moszkva elkerülné a közvetlen konfliktust Európával.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×