Infostart.hu
eur:
364.67
usd:
311.97
bux:
134458.71
2026. április 30. csütörtök Katalin, Kitti
Nyitókép: Pixabay

Ő az év legbecsületesebb megtalálója

Akár egy autót is vehetett volna a megtalált pénzből, de inkább leadta a rendőrségen. Az eset egy német kisvárosban történt.

Több mint ötmillió forintnyi készpénzzel és karácsonyi ajándékokkal teli talált hátizsákot adott le szenteste a rendőrségen egy járókelő a németországi Krefeldben.

Egy 51 éves helyi lakos röviddel éjfél előtt, egy fa alatt bukkant a gazdátlan hátizsákra egy, a belvároshoz közeli utcában. A tulajdonosra utaló iratokat keresve találta meg a szokatlanul nagy összeget, 16 ezer eurót (5,3 millió forint) és a becsomagolt ajándéktárgyakat. A hátizsákot átadta a rendőrségnek, amely felkutatta a 63 éves tulajdonost.

A krefeldi rendőrség azt írta Facebook-oldalán, "úgy látszik, tényleg vannak, akik jót cselekszenek karácsonykor".

A megtaláló lemondott az őt megillető jutalomról, mondván, hogy "karácsony van".

A német törvények értelmében a becsületes megtalálók jogot formálhatnak a beszolgáltatott érték meghatározott hányadára, jelen esetében 490 euró illette volna meg az 51 éves krefeldi járókelőt.

A tulajdonos azt mondta, azért hord magánál ilyen sok készpénzt, mert így

nagyobb biztonságban

érzi magát.

Címlapról ajánljuk
Áll a bál Londonban az újabb antiszemita támadás miatt

Áll a bál Londonban az újabb antiszemita támadás miatt

Határozottabban kell elítélni a brit zsidó közösség elleni támadásokat. Erről beszélt a londoni rendőrkapitány, azután, hogy Londonban egy férfi megkéselt két zsidó férfit az utcán. A korábbi incidensekkel szemben ezt az esetet már gyorsan terrortámadássá nyilvánították.

Kaiser Ferenc: a globális védelmiköltség-becslés jócskán „alálőhet”, de a nyertes így is az Egyesült Államok

Rekordszintre, 2890 milliárd dollárra emelkedtek a globális fegyverkezési kiadások 2025-ben, immár 11. egymást követő évben növekedve – közölte a Stockholmi Nemzetközi Béke Kutatóintézet. Ez azonban valószínűleg meg sem közelíti a valódi összegeket.
inforadio
ARÉNA
2026.04.30. csütörtök, 18:00
Nagy Zoltán Zsolt
a Semmelweis Egyetem Szemészeti Klinika igazgatója
Nagy emelkedésben az Opus és a 4iG

Nagy emelkedésben az Opus és a 4iG

Mérsékelt hangulatromlással indult a nap a világ tőzsdéin, a befektetők egyrészt az újra meredeken megugró olajár miatt aggódnak, de az elmúlt órákban közzétett vállalati gyorsjelentések is csak vegyes képet mutatnak. Közben pedig az amerikai jegybank is óvatos kijelentéseket tett az előttünk álló időszakkal kapcsolatban. Napközben azonban emelkedésbe kapcsoltak az európai tőzsdék, és a magyar piac is felfelé vette az irányt. Hasonló témákról is szó lesz következő befektetési konferenciánkon, május 12-én jön a Portfolio Investment Day 2026. Ne hagyja ki az év egyik legizgalmasabb befektetési eseményét! Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×